Genfis võistlesid eile takistussõitjad, rakendisportlased ja kolmevõistlejad

Genfi CHI`l oli eile tõepoolest mitmete alade paraad, kui tavapärastele takistussõitudele lisandus rakendisportlaste tänase MK-sõidu kvalifikatsioon ning hilisõhtul läbisid kahele väljakule üles seatud sisekrossi kolmevõistlejad.

Neljarakendid pidasid eile soojendus- või kvalifikatsioonisõitu, mille pööratud paremusjärjestuses asutakse täna MK-starti. Osalejaid oli kaheksa, kellest kolm wild-cardiga. Juba teist võistlust järjest märkab Hobumaailma toimetaja, et rajameistrid on reegleid tõlgendamas omal moel. Nii Stockholmis kui ka eile Genfis oli rajal kolm maratonitakistust, vaatamata sellele, et vastavalt reeglitele võib neid olla kaks. Jah, väravate summa vastas Genfis küll nõutule ehk neid oli 12, kuid mitte kaks takistust kuue väravaga, vaid kolm nelja väravaga. Ühest küljest teeb see muidugi ala publikule põnevamaks ja tõenäosus on suur, et peagi ka reegleid selles osas muudetakse. Genfi raja tegi efektseks veel seegi asjaolu, et kahel korral sõitsid kutsarid läbi suure veetakistuse, mis nimetatud Genfi järveks.

Järgnevat lauset oleme kirjutanud loendamatu arv kordi – seekord ei saanud keegi vastu valitsevale Maailmameistrile ja MK-võitjale Boyd Exellile. Miskit ei ole muutunud, seegi kord jäi Boydi ekipaaž teistele püüdmatuks, vaatamata ühele veale koonustel. Puhtalt samas ei läbinud rada keegi. ka teise koha saavutanud hollandlane Koos de Ronde ja kolmandana lõpetanud ungarlane Jozef Dobrovitz võtsid maha ühe koonuse palli. Täna asuvad mehed jagama MK-punkte.

Genfi sisekrossi võitjad Sidney Dufrense ja Looping de Buissy; foto www.chi-geneve.ch

Kolmevõistluse sisekorssis olid kohal mitmed maailma tippnimed, eesotsas reitingu liidri Michael Jungiga, kes osaleb Genfis ka takistussõidus. Jung võistles oma seitsmeaastase Lennoxiga ja paremate hulka ei pääsenud, kui 12.6 karistuspunktiga ületatud ideaalaja eest sai 13. koha 19 paari hulgas. Võit läks aga Prantsuse kolmevõistlejale Sidney Dufrensele hobusega Loping de Buissy. Tuntumatest sportlastest osalesid veel teisena lõpetanud Dirk Schrade, Nicolas Touzaint, Tim Lips, Mark Todd ja Thomas Charlile.

Roger-Yves Bost ja Sydney Une Prince võtsid Genfis vastu juba teise võidutrofee; foto www.chi-geneve.ch

Päeva olulisemas takistussõidus sai oma Genfi teise võidu Roger-Yves Bost, kes hobusega Sydney Une Prince, kui nad olid parimad 150cm kõrguses puhtusele ja kiirusele peetud sõidus. neile järgnesid Emanuele Gaudiano ja Admara Itaaliast ning Luciana Diniz ja Fit For Fun Portugalist. Täna sõidavad takistussõitjad Rolex Grand Prix`d, kus auhinnafond enam kui miljon eurot ning mis on üheks Rolex Grand Slam osavõistluseks Aacheni ja Spruce Meadow kõrval.

Genfi tulemused ja muu info leiate nende koduleheküljelt http://www.chi-geneve.ch/