Getter Kangur ja Palladion võistlesid noorte EM-il

Meie koolisõidu noorteklassi valitsev meisterpaar Getter Kangur – Palladion võistles neljapäeval ja reedel Prantsusmaal Compiegne'is Juunioride ja Noorte Euroopa Meistrivõistlustel, millest võtsid osa 20 riigi sportlased. Toome teieni meie paari tulemused.

Getteril õnnestus startida kokku kahel võistlusalal. Neljapäeval osaleti individuaalvõistlejana noorte ratsanike võistkondlikus skeemis, kus saavutati 43. koht 51 osaleja hulgas tulemusega 62.421 %. Võistkondade arvestuses läks 11 riigi seas esikoht Madalmaadele, teisena lõpetasid Saksamaa noored ning pronksi pälvisid mõnevõrra üllatuslikult belglased.

Reedel, mil toimus noorte ratsanike individuaalne klass, parandasid Getter ja Palladion mõnevõrra oma tulemust, saavutades 42. koha skooriga 63.737 %. Sõidu võitis taanit esindav Cathrine Dufor hobusel Atterupgaards Cassidy tulemusega 77.789 %. Homme on nii juunioridel kui noortel kavas vabakava, kuhu pääses reedesest võistluspäevast edasi 15 paremat.

Kuna selgus, et Prantsusmaal elav houseomanikust eestlanna elab võistluspaigale võrdlemisi lähedal ning tunneb ka mõningaid sealseid ametnikke, on Hobumaailmal plaanis veidi pikem lugu kogu võistlusest, kuhu üritame saada juba ka Getteri enda kommentaarid.

Võistluse koduleht: http://dressageeurope.compiegne-equestre.com/en/