Girts Bricis ja Chandra H võitsid Ruila Kevadtuuri esimese Grand Prix

Tänase võistluspäevaga jõudis Ruilas lõpule Kevadtuuri esimene nädalavahetus. Võistluse kulminatsiooniks olnud Grand Prix võit läks Lätti ning seda Girts Bricise ja Chandra H osavõtul.

Rajameister Ivo Mikelsons oli Grand Prix raja üles seadnud arvestatava raskusega. Kõrgused olid pea kõigil takistustel maksimumi lähedal, kusjuures teiseks takistuseks olnud kasti kõrguseks mõõdeti tervelt 144 cm. Kaksteist takistust suutsid vigadeta läbida seitse võistluspaari kahekümne kolmest alustanust. Ümberhüppajate hulgas oli üks lätlane, üks leedukas ning kuus eestlast. Vigadeta sõitu ning selle juures kiireimat aega näitasid ümberhüpetel pärast Urmas Raagi ja Poncordi, kes lõpetasid teise tulemusega, startinud Bricis ja Chandra H. Kolmanda tulemusega lõpetasid Andres Treve ja Sandokan, neljandana Kullo Kender ja San Antonio. Viienda koha saavutasid kiireimat aega näidanud, kuid ühe takistuse maha ajanud Gunnar Klettenberg ja Bingo. Kuues koht läks jagamisse. Statistiliselt sarnase tulemusega nii aja kui karistuspunktide lõikes lõpetasid Andres Udeküll Ex Caliburil ja suurte kogemustega leedukas Rimas Rimkus Fiatasel.

Hilisemas vestluses tuletasin võitjale Girdile meelde tema Saku Suurhallis öeldut, et Chandra GP hobune ei ole. Siinkohal mööngem samas, et 140 cm kõrguste takistustega on Grand Prix sõidud tõepoolest vaid 1* tasemega võistlustel ning tegemist oli väikese sõnakõlksuga. Tegelikult oli Bricis plaaninud Grand Prix-s osaleda oma hetke põhihobusel Kongol, kuid viimasel tekkis laupäeval seljal allergiline reaktsioon ning võistlemisel oli selleks korraks kriips peal. Ei tea, kas oli see saatus või miskit muud, kuid kas Kongoga oleks võistlus sama hästi lõppenud, ei oska meist keegi öelda, tõdes võitja.

Heidame pilgu päeva teistelegi sõitudele. Alustasid noored ratsanikud kõrgustel 125 ja 130 cm. Ümberhüpetele võitles end kolm paari ning seal jäi teistele püüdmatuks Renek Rosenberg hobusel Velikaja Luga. Teise koha viis Lätti Linda Viša Aronsil, kolmas oli Tjorven Siiboja Burbonil.

Avatud 130 cm lõpetas järjekordse võiduga nendel võistlustel Urmas Raag. Seekordne võit tuli hobusega Axel du Beaumont. Teise koha saavutas sarnaselt Raagiga Ruilas edukas olnud leedukas Stasys Jasas hobusega Grantas, kolmas oli Andres Treve hobusel Ra.

Ruila Kevadtuur jätkub järgmisel neljapäeval. Peagi saame teha vahekokkuvõtteid Baltic Riders Tourist pärast esimest etappi.