Girts Bricis võitis teistkordselt Ruila Kevadtuuri Grand Prix

Täna jõudis Ruilas lõpule tänavune Kevadtuur ning oma teise Kevadtuuri Grand Prix võidu võttis lätlane Girts Bricis, seekord hobusel Emilia Jolie. Parima eestlasena oli teine Margit Mägi hobusel Artas.

Kogu selle nädalavahetuse peaalaks oli täna peetud kuni 140 cm kõrguste takistustega Grand Prix, mille starti asus 25 võistluspaari. Rada oli kõrguse poolest maksimumi lähistel, kuid sellele vaatamata pääses ümberhüpetele üheksa võistluspaari. Esimesena startis ümberhüpetel Kairi Dräbtsinskaja hobusel Peron tehes puhta, kuid mitte just kiireima sõidu. Järgmised võistlejad tegid samuti puhtaid sooritusi ning lõppajad muutusid üha kiiremaks. Kodupubliku suureks rõõmus sõitis puhtalt ka kolmandana startinud Rein Pill hobusel A Brok, kelle aja küll koheselt ületasid Girts Bricis ja Emilia Jolie. Alati kiire Bricise aega enam keegi ületada ei suutnudki. Viimasena startinud Pill ja Konstantinos KS seda küll proovisid, kuid riskides tuli maha süsteemi teine takistus. Võit seega Lätimaale, Bricis kordas oma 2010.a. saavutatud Grand Prix võitu. Seekord oli ta parim hobusega Chandra H, kellega täna ümberhüpetele ei pääsenud. Teisena lõpetas Margit Mägi hobusel Artas, kolmandana Rein Pill ja A Brok.

Grand Prix sõidule eelnes väikese ringi finaalsõit, ümberhüpetega kõrgusel 130 cm, kus osales 24 võistluspaari. Nendele ümberhüpetele pääses seitse võistluspaari. Pinge kestis kuni viimase stardini, sest enne viimasena ümberhüpetele pääsenud Catlyn Restot ja Londonit puhtaid sooritusi ei olnud. Noore takistussõitja närvid pidasid vastu ning optimaalse kiirusega puhas sooritus tõi talle võidu. Teine koht lätlanna Linda Ansonele Lemonsil, kolmas Kairi Dräbtsinskajale hobusel Andra. Nende tulemuseks ümberhüpetel oli neli karistuspunkti.

Viimase võistluspäeva hommikut alustasid viieaastased hobused, keda oli stardis 14. Tänase kahefaasilise sõidu parimad olid Dolanda ja Maarja Martinson, kellele jäid alla teise koha saavutanud Csenia ja Marion Mägi ning kolmandana lõpetanud Careiro ja Margit Mägi.

Kõik Ruila Kevadtuuri tulemused leiate aadressilt http://www.ruilatall.ee/et.html .