Glamuurses Cannes`s võttis Longines GCT etapivõidu esinumber Scott Brash Hello Sanctosel

Longines Global Champions Tour kulgeb täie hooga, järjekordne etapp peeti möödunud laupäeval kogu maailmas glamuurse kinofestivaliga kuulsust kogunud Prantsuse kuurordis Cannes`s, kus võidu võttis Longines reitingu esinumber šotlane Scott Brash oma esihobusel Hello Sanctos.

Möödunud laupäeval oli ilm Cannes`s heitlik, päikesepaiste vaheldus tugeva hoovihmaga. GCT põhisõidule eelnenud 150 cm kõrgune parkuur tuli vahepeal vihma tõttu suisa katkestada. Põhisõidu esimese vooruga kadusid aga vihmapilved täielikult ning vooru lõpuks säras taevas ere õhtupäike. Väljak oli kogu esimese vooru arvestatavalt vesine ning see võis anda oma panuse tulemustele. Cannes`i võistlusväljakul hüppasid hobused kas väga hästi või üldsegi mitte. Viimasest tingitult oli arvestatavalt katkestamisi – 13 – kusjuures lisaks neile kolm paari ei startinudki. Seevastu pärast esimest vooru oli puhtaid sooritusi 15.

GCT reeglite kohaselt pääseb teise vooru 18 esimese vooru parimat. Hobused, kes hüppasid korralikult, tegid seda teiseski voorus, mis viidi läbi juba prožektorite valguses. Ümberhüpetele pääses topeltnulliga üheksa võistluspaari, kellest esimesena startis tuuri liider ja kahekordne võitja, Austraaliat esindav, Edwina Tops-Alexander hobusega Ego van Orti. Edwina on intervjuudes maininud, et Orti ei ole just kiireim hobune ning seega vajas ta ilmtingimata puhast sõitu, mida ta ka suutis. Koheselt ületas tema aja aga järgmisena startinud Edwina abikaasa Jan Topsi õpilane Basem Hassan Mohammed Katarist hobusel Victoria. GCT korraldaja Jan Tops on muuhulgas kogu Katari koondise peatreener.

Iga stardiga läksid ajad kiiremaks. Kõigi prantslaste rõõmuks suutis Kevin Staut Silvanal edestada Katari sõitjat pea kolme sekundiga. Veelgi kiirema aja tegi Luciana Diniz Portugalist hobusega Fit for Fun, temast omakorda möödusid Scott Brash ja Hello Sanctos. Sellega olid aga puhtad sooritused kui noaga lõigatud. Brashist kiiremad sõidud tegid küll nii Rolf-Göran Bengtsson Casallil kui ka viimasena startinud sakslane Hans-Dieter Drecher Embassy`l, kuid mõlemad ajasid riske võttes maha viimase takistuse. Nii jäigi esikolmik järgnev: Brash, Diniz, Staut.

Viiendal kohal lõpetanud Edwina Tops-Alexander kindlustas oma tuuri liidrikohta veelgi, omades nüüd 146 punkti. Võrdselt 91 punkti on kogunud Liciana Diniz ja Cannes`s katkestajate hulka kuulunud Ludger Beerbaum, paremate kohtade kogum annab selles arvestuses teise koha Dinizile. Neljandaks tõusis 89 punkti kogunud Bengtsson, viies on Mohammed 85 punktiga. Tuur jätkub ülejärgmisel nädalavahetusel Monacos. Rohkem infot tuuri kohta leiate nende koduleheküljelt www.globalchampionstour.com .