Global Champions hooaja vahekokkuvõte

Foto: Stefano Grasso
Viimase pooleteise kuu jooksul on toimunud mitmeid Global Champions etappe. Üldnimetuse alla koonduvad nii Longines Global Champions Tour sari kui ka võistkondlik Global Champions League. Nüüd, kui hooaeg hakkab jõudma lõpusirgele, on paslik teha kokkuvõte juuli- ja augustikuu etappide parimatest.

Pariis

Ikoonilise Eiffeli Torni taustal toimunud võistlus meelitas loomulikult kohale maailma paremiku. LGCT Grand Prix, kuhu oli kvalifitseerunud 34 sportlast, kujunes võidukaks Christian Ahlmannile, kelle viis poodiumi kõrgeimale astmele Take A Chance On Me Z. Kogenud sakslase seljataha jäid Celine Shoonbroodt-de Azevedo (Cheppetta) ja kohalik sportlanne Kevin Staut (Calevo 2).

Foto: Stefano Grasso

GCL’is domineeris Miami Celtics (Jessica Springsteen ja Shane Breen), kelle tulemuseks oli vaid kaks karistuspunkti ületatud normiaja eest. Edwina-Tops Alexander ja Pieter Devos tõid StC Tropez Pirates meeskonnale teise koha nelja karistuspunktiga ning Shanghai Swans (Daniel Deusser, Peder Fredricson ja Kim Emmen) lõpetasid viie karistuspunktiga kolmandal kohal.

Foto: Stefano Grasso

Chantilly

Prantsusmaalt lahkuma aga ei kiirustatud, kui juuli keskel võtsid ratsanikud mõõtu Chantilly’s. LGCT Grand Prix’s jäi teistele püüdmatuks iirlane Darragh Kenny hobusel Balou du Reventon. Koduvõit jäi 0,54 sekundi kaugusele Penelope Leprevost’l (Vancouver de Lanlore), kes pidi leppima teise kohaga ning temast omakorda vaid viie sajandiku kaugusele jäi Nicola Philippaerts hobusega H&M Chilli Willi.

Foto: Stefano Grasso

GCL etapil sai võidurõõmu nautida Berlin Eagles (Christian Kukuk ja Ludger Beerbaum), kes sõitsid välja ainukese vigadeta skoori. Valkenswaard United (Bertram Allen ja Marcus Ehning) ja London Knights (Emily Moffitt, Ben Maher ja Nicola Philippaerts) lõpetasid mõlemad neljaga, kuid Unitedi kiirem aeg andis neile teise koha Knights’i kolmanda ees.

Foto: Stefano Grasso

Berliin

Juuli lõpus võeti mõõtu Saksamaa pealinnas Berliinis. Jällegi ei õnnestunud kohalikel sportlastel poodiumi kõrgeimale astmele tõusta, kui Ludger Beerbaum (Cool Feeling) ja Christian Ahlmann (Take A Chance On Me Z) pidid tunnistama Dani G. Waldmani ja Lizziemarry paremust.

Foto: Stefano Grasso

Võistkondliku GCL võidu võttis Saksamaa ühe teise suure linna nime kandev Hamburg Giants (Titouan Schumacher ja Bart Bles), jättes teiseks kodumeeskonna Berlin Eagles’i (Christian Kukuk ja Ludger Beerbaum). Kolmandale kohale platseerus sel korral St Tropez Pirates (Dani G. Waldman ja Pieter Devos).

Foto: Stefano Grasso

London

Suurbritannia pealinnas peetud LGCT Grand Prix’ võitis brittide rõõmuks Ben Maher hobusel Explosion W. Iirlased hõivasid ülejäänud poodiumi, kui Shane Sweetnam (Alejandro) oli teine ning Darragh Kenny (Classic Dream) kolmas.

Foto: Stefano Grasso

Maher ei piirdunud aga ainult GP võiduga, kui koos Nicola Philippaertsiga kindlustasid nad London Knights meeskonna võidu GCL etapil. Valkenswaard United (Bertram Allen, Alberto Zorzi ja Marcus Ehning) oli taaskord teisel kohal ning pronksmedali sai kaela New York Empire (Denis Lynch ja Scott Brash).

Foto: Stefano Grasso

Valkenswaard

Kõige hiljutisema LGCT Grand Prix’ võit jäi samuti koju, kui Maikel van der Vleutenile ja Dana Blue’le mängiti Hollandi hümni. Olivier Philippaerts ja H&M Legend of Love olid samas sõidus teisel kohal ning Kevin Staut ja For Joy van’t Zorgvliet HDC kolmandad.

Foto: Stefano Grasso

New York Empire (Georgina Bloomberg, Daniel Bluman ja Spencer Smith) tõusis Tops International Arenal poodiumi kõrgeimale astemele, jättes seljataha heas hoos St Tropez Pirates’i (Edwina Tops-Alexander ja Pieter Devos) ning Paris Panthers (Nayel Nassar, Harrie Smolders ja Gregory Wathelet) meeskonna.

Foto: Stefano Grasso

Üldarvestus ja LGCT Super Grand Prix’sse kvalifitseerunud

Pieter Devos juhib momendil LGCT üldarvestust 266 punktiga, kuid temast palju ei jää maha eelmise hooaja võitja Ben Maher, kellel on 252 punkti. Kolmas on Kevin Staut 239 punktiga.

GCL üldarvestuses jagavad esikohta London Knights ja St Tropez Pirates, kellel mõlemal on 272 punkti. Neile järgneb Shanghai Swans 260 punktiga.

Aasta lõpus Prahas toimuvasse LGCT Super Grand Prix’sse on hetkel kvalifitseernud järgnevad sportlased: Julien Epillard, Jerome Guery, Pieter Devos, Dani G. Waldman, Martin Fuchs, Daniel Deusser, Niels Bruynseels, Peder Fredricson, Ben Maher, Maikel van der Vleuten, Christian Ahlmann, Darragh Kenny, Ludger Beerbaum, Shane Sweetnam, Olivier Philippaerts.

Kõik Global Champions tulemused leiate siit!