Global Champions Mexico City parimad Guery ja Shanghai Swans

Jerome Guery ja Quel Homme de Hus. Foto: Stefano Grasso

Mehhiko pealinnas jätkus sel nädalavahetusel üks suurimaid võistlussarju Global Champions, mille raames toimuvad Longines Global Champions Tour ja Global Champions League etapid. Edu saatis sel korral Jerome Guery’d ja Shanghai Swans’i (Daniel Deusser ja Peder Fredricson), kes mõlemad napsasid vastavalt LGCT ja GCL etapivõidud.

Paljud sportlased, keda alles möödunud nädalal võis näha Göteborgis MK-tiitli pärast heitlemas, olid nüüd võtnud suuna sooja päikese alla. Laupäeva pärastlõunal peetud LGCT Grand Prix’sse kõrgusel 160 cm oli kvalifitseerunud 31 sportlast. Hispaanlase Javier Trenori ehitatud rada ei paistnud suurele osale erilisi probleeme tekitavat, kui ümberhüpetele jõudis tervelt 12 võistluspaari.

Tihedas konkurentsis suutis esikohaväärilise tulemuse välja sõita Jerome Guery hobusel Quel Homme de Hus, kellega on koos treenitud vaid kaks kuud. 10. ümberhüpetel startinud belglane oli sekundi jagu kiirem egiptlasest Abdel Said’ist ja Venise du Reverdy‘st. Kolmandaks platseerus lendav hollandlane Harrie Smolders oma ustava parteneri Don VHP Z N.O.P’iga. Topeltnulli sai peale esikolmiku kirja veel neli paari: Peder Fredricson (H&M Christian K), Eric van der Vleuten (Wunschkind), Simon Delestre (Uccello de Will) ja Daniel Deusser (Calisto Blue).

Abdel Said ja Venise du Reverdy. Foto: Stefano Grasso
Harrie Smolders ja Don VHP Z N.O.P. Foto: Stefano Grasso

Üldarvestuses tõusis liidriks Mehhikos 11. kohal lõpetanud Niels Bruynseels, kellel kogutud 55 punkti. Teisel kohal on hetkel Daniel Deusser 52 punktiga ning kolmandat positsiooni hoiab eelmise hooaja üldvõitja Ben Maher 48 punktiga.

Niels Bruynseels ja Gancia de Muze. Foto: Stefano Grasso

Global Champions League’i etapp kujunes võrdlemisi dramaatiliseks, kui peale esimest päeva esimest ja teist kohta hoidnud Valkenswaard United (Alberto Zorzi ja Bertram Allen) ning Paris Panther (Harrie Smolders ja Gregory Wathelet) teisel osavõistlusel tulemustes lõppu langesid. Õnn oli seekord Shanghai Swans’i (Daniel Deusser ja Peder Fredricson) poolel, kes kokkuvõttes kiireima nelja karistuspunktiga tõusis kolmandalt kohalt tabeli etteotsa. Teisena lõpetas Hamburg Giants meeskond (Simon Delestre ja Bart Bles), kolmandaks tuli Monaco Aces (Laura Kraut ja Jos Verlooy).

Õnnelikud võitjad Shanghai Swans tiimist: Daniel Deusser ja Peder Fredricson. Foto: Stefano Grasso

Üldarvestuses juhib teise järjestikuse etapivõidu võtnud Shanghai Swans 60 punktiga. Teine on New York Empire 35 ja kolmas St Tropez Pirates samuti 35 punktiga.

Järgmine Global Champions etapp toimub juba uuel nädalavahetusel Miami Beach’il.

Kõik Mehhiko tulemused leiate siit!

Jerome Guery winning the LGCT Grand Prix of Mexico City

That was just INCREDIBLE… You have to watch Jérôme Guery and Quel Homme de Hus win the LGCT Grand Prix of Mexico City!!!

Posted by Longines Global Champions Tour on Laupäev, 13. aprill 2019