Global Champions Touri esimese etapi võitis Edwina Tops-Alexander

Edwina Tops-Alexander, kes mullu võitis kogu sarja üldkokkuvõttes, võttis tänavuse Global Champions Touri avaetapi võidu Kataris Dohas.

Edwina, kelle abikaasa Jan Tops on Global Champions Touri nimelise tipptakistussõidusarja algataja ja eestvedaja, võitis avaetapi hobusel Cevo Itot du Chateau. Ümberhüpetele pääsenud seitsmest paarist alustasid just nemad esimesena ning Edwina arvas, et tema sõidetud ajast võiduks kindlasti ei piisa. Siiski kaotas teise koha omanik Marco Kutscher hobusel Cornet Obolensky talle napilt poole sekundiga. Kolmandaks tuli šveitslane Pius Schwizer Verdi III-l, kellele ratsanik helget tulevikku ennustab.

Võistluse auhinnarahad pole teatavasti väiksed. Esikoha saagiks langes 148,500 eurot, mille üle maailma nr 1 naisratsanik sai ainult rõõmustada, kommenteerides, et tema 16aastane hobune on väga heas ja nooruslikus vormis. Ta lisas ka, et itaalia rajameister Uliano Vezzani on üks maailma parimaid sel alal ning tema koostatud rajad andsid võistlusele palju juurde.

Võistluse president Jan Tops oli silmnähtavalt rahul, lausudes vaid, et tegu on maailma absoluutse paremikuga. "GP ümberhüpete neli esikohta järgnesid üksteisele poolesekundiliste vahedega, pakkudes publikule ülimat pinget ja vaatemängu, vot see on sport," kommenteeris ta.

Tugevas konkurentsis osalesid ka meie idanaabrid Vladimir Tuganov ja Vladimir Beletski, kellest esimene saavutas põhisõidus Amarokil kõrge 9. koha. Beletski, kes võistles hobusel Aquino 29, lõpetas GP 13 karistuspunktiga ja 41. kohaga.

The Global Champions Tour (GCT) on 2006. aastast peetav takistussõidusari, mis kaasab Rolex Rankingu top 40 ratsanikku, eesmärgiga pakkuda sponsoritele ja pealtvaatajatele spordiala tema parimas esituses. 2012. hooaeg koosneb 13 etapist ning lõpeb 24. novembril Abu Dhabis.