Göteborg Horse Show selgitab lõplikult Lääne takistussõiduliiga finalistid, võistlemas ka Jüri Sokolovski (Täiendatud)

Eile algas Lõuna-Rootsis Göteborgis, kus kaks hooaega tagasi peeti MK-finaali, sealne tänavune Horse Show. Paljude maailma tippratsutajate seas astub noorhobusete turniiril üles ka Jüri Sokolovski.

Göteborgi Horse Show sai avalöögi eile, kolmapäeva, õhtul noorte ratsanike parkuuridega. Sel nädalavahetusel on Lõuna-Rootsi linnas kavas Lääne-Euroopa MK-etapid nii takistus- kui koolisõidus. Takistussõitjatel on see viimane võimalus pääseda 18 parema hulka, kes lunastavad pääsme Las Vegases toimuvasse finaali. Koolisõitjatel lõpetab kvalifikatsiooni Madalmaades s`Hertogenboschis peetav etapp. Paljud paremikku kuuluvad takistussõitjad on Las Vegase pääsme juba lunastanud, kuid näiteks maailma teisel numbril Ludger Beerbaumil on seis üsnagi kriitiline. Suurmeister peab Göteborgis jõudma vähemalt esikolmikusse, et garanteerida pääs finaali. Mäletatavasti oli Beerbaum mullu sarnases seisus, kui pääses finaali kahe konkurendi loobumise tõttu kahekümnendalt kohalt, kuid finaalis saavutas kaasmaalase Daniel Deusseri järel teise koha.

Jüri Sokolovski ja Sundance neljapäevases noorhobuste sõidus; foto Roland Thunholm spetsiaalselt Hobumaailmale

Täna peetud noorte hobuste 130cm kõrguste takistustega sõidus osales Rootsis elav ja treeniv eestlane Jüri Sokolovski, kes hobusega Sundance pidi paraku leppima 19. ehk viimase kohaga. Tulemuseks oli 16 karistuspunkti teises faasis. Sõidu võitis kuulus sakslane Marcus Ehning hobusega Calanda. Göteborgi noorhobuste sõitudes osalevad vaid seitsmeaastased hobused.

Õhtupoolses programmis alustasid ka 5* sõitjad, kellest edukaim oli avapäeval Maikel van der Vleuten Madalmaadest. Vleuten võitis hobusega VDL Groep Eureka kõrgusel 145cm ja oli teine hobusega VDL Groep Arera kõrgusel 150cm. Kõrgema sõidu võidu pärvis iirlane Denis Lynch hobusega Abbervail van het Dingeshof.

Hobumaailma toimetaja on lähipäevil Göteborgis kohal ning seetõttu loodame teile tuua vahetuid muljeid. Suurvõistluse kodulehekülje leiate aadressilt http://www.gothenburghorseshow.com/in-english/