Göteborgi maailmakarika finaal jääb ära

Rein Pill ja A Brok 2017 Omaha MK finaalis. Foto: Haide Westring / www.haide.se

Kuigi koroonaviiruse mõjusid oleme me kõik kogenud nüüdseks juba üle aasta aja, siis nüüd on lisaks koroonale maailmas liikvel ka hobuste herpesviirus. Viimase nädala jooksul on ilmunud palju uudiseid Göteborgi maailmakarika finaali toimumise ja mittetoimumise kohta.

Alles nädal tagasi kinnitati, et võistlus toimub, sest rahvusvaheliste võistluste läbiviimise keeld Euroopas pidi algselt kestma 28. märtsini ning seetõttu oleks saanud Göteborgi maailmakarika finaal 31. märtsist kuni 4. aprillini toimuda.

Vahepealse paari päeva jooksul positati juba ka uudiseid selle kohta, millised ratsutajad on Göteborgi kvalifitseerunud, millised neist on kutse vastu võtnud ja millised mitte (nii koroona kui hobuste herpesviiruse pärast). Päev pärast osalejate nimekirjade avaldamist teatati siiski, et võistlus jääb ära. See tähendab, et juba teist aastat järjest ei leia maailmakarika finaal aset. Võistluste keeldu pikendati esialgsest 28. märtsist nüüd edasi 11. aprillini.

Võistluse toimumise korral oleksid Göteborgis koolisõitjatest startinud näiteks sellised tuntud nimed nagu Isabell Werth, Jessica von Bredow-Werndl, Helen Langehanenberg ja Patrik Kittel.

Huvitav oli lugeda, et maailmakarika finaalis võistlemine on kulutuste osas üsna eriline – ei ole stardimaksusid ega tallitasusid, ka ratsutajate ja abiliste majutus ning toitlustus on n-ö paketi sees. Samuti on ette nähtud suur finantsiline tugi nendele hobustele ja ratsanikele, kes peavad võistlustele kohale lendama. Näiteks sel aastal oli eelarves ette nähtud 13 500 eurot hobuse kohta ja 1 350 eurot ratsutaja kohta, kes oleks võistlustele Põhja-Ameerikast kohale lennanud. Selliseid paare oleks olnud kuus.

https://www.eurodressage.com/index.php/2021/03/11/participants-2021-world-cup-finals-announced

https://www.eurodressage.com/2021/03/12/2021-world-cup-finals-canceled-fei-extends-ehv-1-lockdown-till-11-april

Suuremate võistlustega seoses on hiljuti kirjutatud ka Windsori CDI-st ja Aacheni CHIO-st. Praeguse seisuga peaks Windsori CDI toimuma 1.-4. juulini ning Aacheni suurvõistlus on juunikuust edasi lükatud septembrisse ja peaks toimuma 10.-19. septembrini.

https://www.eurodressage.com/index.php/2021/02/26/2021-cdi-windsor-confirmed-1-4-july-first-international-britain-2021

https://www.eurodressage.com/index.php/2021/03/11/new-dates-2021-chio-aachen-confirmed-10-19-september-spectators