Göteborgi Scandinavium Arena on suurvõistluseks valmis

Homme algava nädala neljapäevast pühapäevani selgitatakse Göteborgis järjekordsed Maailmakarika võitjad takistus- ja koolisõidus. Lõuna-Rootsi linnas asuv Scandinavium Arena on võistlejate vastuvõtuks valmis.

Takistussõidu MK sarjal on tänavu omamoodi juubeliaasta – välja antakse 35. karikas. Sarja esimene finaal toimus 1979.a. Gladstone'is, kus võitjaks osutus tänaseks 70-aastane austerlane Hugo Simon. Legendaarne Simon suutis oma võitu korrata veel aastatel 1996 ja 1997. Lisaks Hugo Simonile on MK kolmekordsed võitjad sakslane Marcus Ehning, kes osutus võitmatuks aastatel 2003, 2006 ja 2010, Saksamaad esindav sünnipärane ameeriklanna Meredith Michaels-Beerbaum aastatel 2005, 2008 ja 2009 ning brasiillane Rodrigo Pessoa, kes oma maailmakuulsal täkul Baloubet du Rouet võttis kolm järjestikust võitu aastatel 1998, 1999 ja 2000. Kahekordsete karikavõitjatena saame nimetada ameeriklast Conrad Hofeldi, britti John Whitakeri ja kanadalast Ian Millarit.

Rääkides riikide võitudest, siis enne tänavust finaali on edukaim Saksamaa üheksa karikaga, kellele järgnevad Ameerika Ühendriigid kaheksaga. Ühendriigid muide on võitnud kaheksast karikast seitse aastatel 1980 kuni 1987, kaheksas tuli pärast ülipikka vahet mullu s`Hertogenboschis Rich Fellersi ja Flexible'i esituses. Flexible, kes tänavu juba 17-aastane, ja Fellers on stardis tänavugi. Ühendriikide tiimi kuuluvad Göteborgis veel kahekordsed võistkondlikud olümpiavõitjad McLane Ward ja Beezie Madden ning nende uus särav täht, vaid 18-aastane Reed Kessler, kellest muide mullu sai ühendriikide ajaloo noorib takistussõidukoondise liige Olümpiamängudel. Saksamaal on ühendriikidele vastu panna kolmekordsed karikavõitjad Michaels-Beerbaum ja Ehning, 2011.a. võitja Christian Ahlmann ning Hans-Dieter Drecher.

Favoriitidest rääkides ei tohi kindlasti unustada kodus võistlevaid rootslasi, keda esindavad kehtiv Euroopa meister Rolf-Göran Bengtsson, rahva poolt palavalt armastatud Malin Baryard-Johnsson, Jens Fredricson ja Ludger Beerbaumi tallis treeniv Henrik von Eckermann. Arvestataval tasemel on ka prantslased Kevin Staut, Penelope Leprevost and Roger-Yves Bost. Unustada ei tohi loomulikult ühtegi finaalis startivat sõitjat.

Koolisõidus antakse karikas välja 28-t korda. Finaali eel räägitakse enim Madalmaade paari, kahekordsete karikavõitjate, Adeline Cornelisseni ja Jerich Parzivali võimalustest. Londonis hõbemedali võitnud ja tänaseks juba üheksa aastat koos töötanud paar on spetsialistide hinnangul saavutanud tänaseks veelgi parema taseme ning nende konkurentidel läheb väga raskeks. Viimasel Lääne-Euroopa liiga etapil s´Hertogenboschis üllatas koolisõidusõpru positiivselt jällegi Edward Gal, kes rahva südamesse kinnistus eelkõige supertäku Totilase superesitustega. Gal tegi oma uue partneri Glock´s Undercover-iga tõsise esituse, jäädes vaid ülinapilt alla Cornelissenile ja Parzivalile.

Alahinnata ei tohi kindlasti sakslanna Helen Langehanenbergi ja Damon Hilli šansse. Öeldakse, et see paar on eriti edukas just sisevõistlustel. Tundub, et Damon Hill talub keskmisest paremini sisehallides valitsevat ärevat atmosfääri. Lisaks juba nimetatutele loevad spetsialistid favoriitide hulka 2007. aastal karika võitnud sakslannat Isabell Werthi, tänavu talvel häid sooritusi näidanud itaallannat Valentina Truppat, samuti taanlannasid Anna Kasprzaki ja Sidsel Johanseni. Sarnaselt takistussõiduga peab koolisõiduski tõsiselt võtma kodus esinevaid sportlasi – Patrik Kittel, Minna Telde ja Tinne Vilhelmson-Silfven.

Finaalvõistlused tulevad kindlasti põnevad. Kolmandat aastat järjest on kohal Hobumaailm, andmaks oma lugejatele operatiivset ülevaadet toimuvast. Tänavu lennutab Hobumaailma MK-finaali Maria Talu Pärnuaalt, www.maria.ee .