Göteborgi Takistussõidu MK-etapi võidu viis Saksamaale Marco Kutscher

Möödunud nädalavahetusel peeti Lõuna-Rootsis Göteborgis maha järjekordne, juba 1977. a-st regulaarselt toimuv Göteborg Horse Show, mille raames peeti nii koolisõidu kui takistussõidu Lääne-Euroopa liigade viimased etapid.

Takistussõidu MK ajaloos omab Göteborg olulist tähtsust, kuna seal on tervelt 12-l korral viidud läbi just selle ala MK finaal. Seekord oli kavas viimane finaalieelne Lääne-Euroopa liiga etapp, kust võidukalt lahkusid sakslane Marco Kutscher ja Satisfaction. Ümberhüpetele pääsesid seekord viis võistluspaari, Teist tulemust suutsid näidata belglane Ludo Philippaerts hobusel Kassini Jac ning kolmandana lõpetas ümberhüpped nelja karistuspunktiga läbinud prantslane Kevin Staut ja Le Prestige St Lois* De Hus. Staut võttis selle tulemusega Lääne liiga üldvõidu.

Kutscher kommenteeris, et Satisfaction on alles hakanud näitama head taset, kuna algselt oli neil koostööga probleeme ja isegi 140 cm radasid ei suudetud läbida. "Olen temaga alles kolmveerand aastat sõitnud ja jõulude paiku hakkas meie koostöö juba paranema. Kui tänast rada nägin, mõtlesin, et see ei ole tema jaoks ilmselt parim idee, kuid tulemus oli mulle väga ootamatult positiivne," lisas Kutscher, tänades ühtlasi oma tüdruksõpra, kes hobusega palju tööd on teinud.

Göteborgis oli edukas meie põhjanaaber Nina Fagerström, kel õnnestus kaks 140 cm kõrgust sõitu ja üks 145 cm Rolexi sõit võita ning olla lisaks kolmas teises, samuti Rolexi punkte andnud 145 cm sõidus. Grand Prix lõpetas Fagerström hobusega Talent 11. auhinnalisel punktikohal.

Göteborgi Horse Show tulemused leiate aadressilt http://results.scgvisual.com/2012/goteborg/ .

Lääne liiga lõplikku seisu koos suurde finaali pääsejatega leiate siit: http://worldofshowjumping.com/events/world-cup/1658-kevin-the-overall-winner-in-the-western-european-league