Göteborgis selgitati koolisõidu Maailmakarika suurde finaali pääsejad

Lõppenud nädalavahetusel selgusid Göteborgis ka koolisõidu Maailmakarika finaali sõitjad, kuna ühes takistussõiduga peeti ka Lääne liiga koolisõidu viimane etapp. Kodusel pinnal tõestas oma üleolekut taas Patrik Kittel Toy Storyl.

Kittel ja Toy Story esitasid sedapuhku uut “Romeo and Julie” teemalist vabakava, demonstreerides väga kvaliteetset piaffeed ja passaaži ning tuues tabloole tulemuse 78.525%. Tulemus ei ilmunud sinna aga kohe, kuna korraldajatel tuli üle elada ajutine katkestus elektrisüsteemis, mis jättis Kitteli ja teda maruliselt toetava publiku tükiks ajaks "praadima".

Viimase mehena sisenenud britil Richard Davisonil hobusel Hiscox Artemis ei olnud lihtne programmi alustada, kui rahvas alles hõiskas oma staari järele ning õhinal punkte ootas. Kuid kogenud sportlane tegi oma parima, saades skooriks teda rahuldava 75.850%. Hiljem tegi Davison pressile veidi ka nalja, lausudes, et Kitteli fännide maal oleks olnud tore võita, kuid ta tegi meelega testis väikse vea sisse, hirmus, et rootslased ei luba tal enam muidu riigist elusalt lahkuda. "No kes tahab, et minusugune vana mees võidab," muheles Davison.

Kolmanda koha võitis endale üllatuseks taanlanna Lone Joergensen hobusel FBW de Vito, näidates, et võistluse noorimal, 10aastasel ratsul on nii mõndagi tuleviku jaoks varuks. Jorgensen, kes 12a. tagasi Sydney OM-il 7. kohale tuli, kommenteeris, et ei oodanud kolmanda koha väärilist tulemust, kuna tema hobuse jaoks oli see alles kolmas kord vabakava esitada. Sportlane lisas sosinal, et FWB de Vito võib isegi olla tema elu parim hobune. "Mul on ta olnud varsast saati, alati mõtlesin, kas temast võib suures konkurentsis asja saada. Mul on elus olnud palju tuliseid hobuseid, vahelduseks, ja eriti minu vanuses, on meeldiv sõita hobusega, kes on õrn ja südamlik," lisas Jorgensen, kes teenis selle tulemusega välja ka koha finaalis.

Lone Joergensen ja FBW de Vito. Foto: Roland Thunholm/FEI

Päev varem toimunud GPs näitas samuti parimat tulemust Patrik Kittel, kellele sedapuhku järgnes Lone Joergensen ning seejärel Richard Davison.

Kittelile oli see selle hooaja kolmas etapivõit, mis ühtlasi asetas ta Lääne liiga edetabeli esikohale. FEI Koolisõidu Direktor Trond Asmyri sõnul oli selle tiitli võit rootsi sportlaste jaoks esmakordne.

Ees ootab nüüd suur finaal, mis leiab aset s’Hertogenboschis, Hollandis 18-22. aprillil käesoleval aastal. Muide tulevase hooaja finaal toimub aga justnimelt Göteborgis. Suurde finaali pääseb Lääne liigast 9 võistluspaari:

• 1. Patrik Kittel SWE – 73

• 2. Helen Langehanenberg GER- 70

• 3. Isabell Werth GER – 66

• 3. Valentina Truppa ITA – 66

• 5. Tinne Vilhelmson Silfven SWE- 62

• 6. Hans Peter Minderhoud NED- 59

• 7. Richard Davison GBR – 55

• 8. Nadine Capellmann GER – 51

• 9. Lone Joergensen DEN – 48

Lisaks võidakse jagada kutseid ka sõitjatele, kes jäid tabelis allapoole, kuid neid ei otsustata enne, kui kõik liigad on etappidega ühele poole saanud. See peaks aga juhtuma lähinädalatel.

Göteborgi võistluse tulemused leiate siit: http://results.scgvisual.com/2012/goteborg/