Grand Palais avapäeva põhisõidu võitsid Bertram Allen ja Romanov

Pariisis eile alanud suure takistussõiduvõistluse avapäeva põhisõiduks oli puhtusele ja kirusele peetud 150cm kõrguste takistustega parkuur, mille sarnaselt möödunud aasta võistlusele võitis 20aastane iirlane Bertram Allen 18aastase hobusega Romanov.

Alleni ja Romanovi stardipositsioon oli kolmas, kuid vaatamata sellele ei suutnud keegi 33st järgnenud võistluspaarist noort iirlast edestada. Teisele kohale sõitis end sisehooajal vähe võistelnud kahekordne valitsev maailma- ja Euroopa meister Jeroen Dubbeldam, kes esmakordselt startis 5* tasemel Mehiko tuntud La Silla kasvandusele kuuluval hobusel Carusso LS La Silla. Kolmas oli avapäeva põhisõidus 19aastane briti neiu Jessica Mendoza hobusega Spirit T.

Jeroen Dubbeldam ja Carusso LS La Silla Pariisis; foto Frederic Chehut/Hermes

"Võitsin ka eelmisel aastal Romanoviga sama võistlusklassi ja tundub, et talle Saint Hermes meeldib! Romanov on küll juba 18aastane, kuid võistleb endiselt tõeliselt hästi. Loodan, et tal on sarnane minek ka pühapäevases Grand Prix`s. Oma teist hobust Quiet Easy kasutan laupäevases segapaaride võistluses (toim. antud võistlusele traditsiooniline paaride võistlus, kus tiimi moodustavad mees- ja naisratstaja)," mainis Allen võidujärgselt.

Ennelõunal peetud kahefaasilise 145cm kõrguse sõidu võit läks šveitslasele Pius Schwizerile hobusega Leonard de la Ferme, kui teisena lõpetas Patrice Delaveau hobusega Carinjo HDC, kolmandana britt Laura Renwick hobusega MHS Washington.

Kõik Pariisi võistluse tulemused leiate aadressilt http://results.scgvisual.com/2016/hermes/