Grand Prix Speciali maailmameistriks tuli Dujardin, hõbe Langehanenbergile ja pronks Sprehele

Täna jagati WEGil koolisõidus välja esimesed individuaalsed medalid, seda siis Grand Prix Specialis. Ootuspärase kulla võttis Charlotte Dujardin Valegrol, hõbe läks Helen Langehanenbergile ja Damon Hillile, mõnevõrra üllatusliku pronksi võtsid Kristina Sprehe ja Desperados.

Ülipõnevas GP Specialis oli täna ilmselt suurimaks üllatuseks Adelinde Cornelisseni ja Parzivali medalist ilma jäämine. Pronksi võtnud Kristina Sprehe (GER) 79,762 % väärt sooritus oli täna piisav, et tugevat Hollandi paari ületada, seda küll 0,434 prontsendipunktiga. Kõik ei ole nende jaoks muidugi veel kadunud, sest teatavasti on Cornelissen väga tugev vabakava sõitja.

Ühe õnn on teise õnnetus. Sprehe saavutusele aitas kindlasti kaasa Isabell Werthi ja Bella Rose’i maha võtmine pärast eilset väga edukat võistlust, mille paar lõpetas teise kohaga. Sakslased teatasid, et hobusel tekkis äkitselt äge kabjapõletik. „See tabas mind täiesti ootamatult ja ma olen väga pettunud, kuid loomulikult ei võta ma mingeid riske mära tervisega,“ kommenteeris Werth.

Oma esimesest MMist osa võttev Sprehe oli pronksmedalist pisarateni liigutatud. „Ma tulin siia eelkõige võistkonna eest head panust andma ja individuaalselt lootsin lihtsalt hästi sõita. Kui vaatasin Adelinde skoori, ma lihtsalt surin! Ma ei lootnud iialgi, et võiksin medali võita.“ Sprehe lubas Desperadosele nüüd pärast WEGi puhkust anda ning sellele järgneb 8 nädala pikkune paaritamise periood.

Kristina Sprehe ja Desperados

Tänane võitja Charlotte Dujardin oli küll favoriit, kuid ei ratsutanud veatut testi. „Me tahtsime väga võitjale panna üle 90%, kuid ta kahjuks ei võimaldanud meile seda,“ ütles peakohtunik Susan Hoevenaars (AUS). Paari skoor ei olnud siiski madal – 86,120 % pani nad kindlalt esikohale. „Ma teadsin, et võitmine ei saa kerge olema, kuid eilne hea sõit andis mulle palju enesekindlust ning tänagi oli meil vaatamata paarile apsakale üks parimaid esitusi üldse. Vähemalt tunne oli fantastiline. Ma mõtlesin, et täna mul ei ole enam vastutust meeskonna ees, seega vajutan nüüd oma ferraril gaasi põhja ja täpselt nii ma end tundsingi,“ säras sportlane. Samas ütles ta, et publiku emotsionaalne kaasa elamine häiris keskendumist. „Terve sõidu vältel kuulsin ma publikut ahhetamas ja ma ei teadnud, kas see oli nüüd hästi või halvasti või mis toimub. Oleksin lausa tahtnud seisma jääda ja öelda, et jääge ometi vait! Samas on hea teada, et nad tõesti sedasi kaasa elavad.“

Charlotte Dujardin ja Valegro

Hõbemedalisti Helen Langehanenbergi sõnul aga publik Damonile pigem meeldib. Langehanenberg ütles, et talle meeldis startida pärast Dujardinit ja tulla möllavale areenile. „Ma olen sõidu ajal väga keskendunud, ma ei kuule suurt midagi. Vaatan nüüd oma sõiduvideo üle ja otsustan, mida annaks parandada. Igatahes me ei anna alla,“ kommenteeris sportlane võimalust Dujardinit seljatada.

Helen Langehanenberg ja Damon Hill

FEI Koolisõidu Direktor Trond Asmyr kommenteeris ka ajakirjanike küsimust, miks peab andma välja kaks komplekti individuaalseid medaleid, sest teatavasti selguvad medalivõitjad ka ülehomme peetavas vabakavas. „Mingi aeg tagasi see ei olnud nii ning see on pigem uus formaat. Me leidsime, et tähelepanu koondus ainult vabakava ümber. Kahe medalikomplekti eesmärk on hoida tähelepanu ka Speciali juures, mis on klassikaline koolisõiduprogramm.“

Homme jätkub päev kestvusratsutamisega, kus stardis ka Kairit Kalbre ja Baltimor. Start antakse kell 7: 00.

Koolisõidu tulemused: http://www.normandy2014.com/2014-games/the-disciplines/2/dressage#results