Grete Barake alustas võistlushooaega uue hobusega väga hästi

Vidaubanis, Prantsusmaal, kus hiljuti toimus ka Hobumaailmas kajastamist leidnud FEI Koolisõidu Rahvuste Karikas, astus rahvusvahelises konkurentsis üle pika aja taas võistlustulle ka Grete Barake, kelle parimaks tulemuseks kujunes laupäevases GP-s saadud kolmas koht hobusel Talent. Sellega täideti ka esimene MM-normatiiv.

CDI3* võistlusest Vidauban Dressage Festival võttis Grete osa kahe hobusega – oma uue GP hobuse Talent’iga ning 18aastase vanameistri O.Hot Chocolate’iga, kes oli Grete sõnul kaasas rohkem nö varumehena. Pikk võistluspaus on olnud nii sõitjal kui Chocol, Talent’iga on koos treenitud vaid 2 kuud ning enne seda pole ta nii kõrgel tasemel konkureerinud. Kokkuvõttes jäi Grete võistlusega väga rahule ning seab tänavu eesmärgiks osaleda MM-il. Selleks on vaja teist korda täita normatiiv.

Laupäeval toimunud Grand Prix’st võttis osa 21 paari 12st riigist. Grete ja Talent said lõplikuks tulemuseks 65,980% ning pälvisid sellega kolmanda koha. Algselt näitasid protokollid meie sõitjale neljandat kohta, kuid pärast hinnete korrigeerimist tulemust muudeti; nimelt oli neile mingil põhjusel jäänud arvestamata piaffee koefitsent.

Samal päeval peetud GP Freestyle’ist võttis Grete osa O.Hot Chocolate’iga ning sai tulemusega 64,875% 11. koha. „Choco on tegelikult elu parimas vormis ja väga värske. Temagi pole üle aasta võistelnud ning tegelikult on ta väga särtsu täis. Ta oli juba soojendusel väga kuum ning kuna ilm oli keeruline – puhus vali tuul ja lipud laperdasid platsi servas – ebaõnnestus ka test. Ehkki Talent on nüüd minu põhihobune, usun, et meil õnnestub Chocoga veel mitmeid häid võistlusi teha,“ kommenteeris sõitja.

Pühapäeval osaleti Talent’iga GP Specialis, kus tulemuseks 8. koht 15 paari seas ning skooriks 65,902 %. Grete sõnul oli hobune võrreldes eelmise päevaga loium ning väsinum, kuna ilm oli päikseline ja tallis läks väga palavaks. Kokkuvõttes jäi sportlane sellegi tulemusega väga rahule.

„Kasutasin esimesel päeval vaid 60% hobuse potentsiaalist, kuna ei tahtnud riskida. Sõitsin kindla peale, kuna eesmärgiks on praegu ennekõike MM normatiivid. Samas andsid kohtunikud mulle positiivset tagasisidet ning ma usun meie koostöösse. Talent on hea iseloomuga ja hea närvikavaga, mille üle olen väga õnnelik. Ka omanik, kelleks on üks äärmiselt meeldiv naisterahvas, on väga rahul, et on leidnud sõitja, kes viib hobuse kõrgemale tasemele; varasemalt sõitis Talent väiksemaid võistlusi. Meil on pikemaajalisem leping ning see annab mulle stabiilsustunde, et hobust ei müüda ootamatult. Võtan võistlemist naudinguga!“ kommenteeris Grete Hobumaailmale.

Vidaubani tulemused: http://www.domaine-equestre.com/en/competitions/dressage/vdf-2014