Grete Barake ja Talent esinesid hästi 5* koolisõiduvõistlusel

Grete Barake ja Talent pääsesid heade tulemuste tõttu Vidauban Dressage Festivalil võistlusele punkti panevale tippsündmusele World Dressage Masters (WDM), mis peetakse tasemel CDI5*. Meile teadaolevalt ei ole Eesti koolisõitjaist keegi varem nii kõrgetasemelisel võistlusel osalenud.

Laupäeval, 8ndal märtsil toimunud GP-s startis meie paar maailmakuulsate nimede kõrval ning pälvis tulemuseks 65,760%, mis andis 16. koha 20 paari seas. Sõidu võitis Patrik Kittel oma raudvaral Watermill Scandicul tulemusega 76,780%, teiseks tuli Valentina Truppa Eremo del Castegnol ning kolmandaks Ulla Salzgeber Herzruf’s Erbel.

Samal päeval sõitis Grete muide ka O.Hot Chocolate’iga 3* küri, milles skooris 66,300% ning pälvis 9. koha 15 osaleja seas. Siingi läks võit Patrik Kittelile, sedapuhku hobusel Deja tulemusega 77,550%.

Pühapäeval startisid Grete ja Talent 5* GP Specialis, kus said tulemuseks 65,235% ning platseerusid 8ndaks. Sõidu võitis meie regiooni üks tõusvaid tähti Inna Logutenkova (UKR) Don Gregoriusel, kes tegi küll Specialis imesid, pälvides seal tulemuseks koguni 72,294%, ehkki veel päev varem toimunud GP-s oli nende hindeks vaid 66,980%.

WDM Freestyle esikolmik jäi võrreldes GP-ga samaks, Kittel ja Scandik võitsid väga kindlalt kõrge tulemusega 81,025%.

Vidauban Dressage Festivali koduleht ja tulemused: http://www.domaine-equestre.com/en/competitions/dressage/vdf-2014