Grete Barake ja Talent võtsid Pertuisâ’s GP ja GP Speciali

Prantsusmaal resideeruv koolisõitja Grete Barake osales Pertuis’s rahvuslikul võistlusel, kus võitis mõlemad klassid, kus ta osales ehk Grand Prix ja Grand Prix Speciali, ning seda ligi 70ni küündivate protsentidega.

Esimesel päeval toimunud GPs tegi meie paar vigadeta sõidu, mis garanteeris esikoha tulemusega 68,9%. „Tegin hea sõidu, kuigi oleksin võinud riskida veel rohkem,“ seletas Grete, kes kiitis taas mära head iseloomu ja ülesmäge suunduvat koostööd. „Specialis riskisin rohkem ja tuli ka viga ühe tagant jalavahetustes. Muidu oli korralik sõit ja jäin sellega rahule.“ Tulemusega 69,7% võideti ka see skeem.

Tõsi küll, oselejaid oli mõlemas sõidus vaid neli paari, kuid Gretele oli võistlus olulise tähtsusega. „Mai alguses on meil plaanis osaleda suurel ja traditsioonidega rahvusvahelisel võistlusel Saumuris ning seetõttu pidime vahepeal kuskil startima. Kahjuks polnud meie lähedal ühtki CDI-d parasjagu toimumas, aga hobust ma praegu pika sõiduga väsitada ei soovi. Saumurisse sõit tuleb niikuinii pikk. Seega otsustasin võistelda CDN Pertuis’l, mis ei asu liiga kaugel ning võistlus on tuntud heade tingimuste ja kogenud kohtunike poolest. Oleme Talendiga ikkagi värske paar ja peame veel üksteist võistlustel tundma õppima, ei tahaks suurt pausi sisse jätta,“ kommenteeris sportlane. Gretet aitab hetkel treeningutel prantsuse Grand Prix sõitja Alexandre Ayache.