Grete Barake: lõppenud hooajaga võib väga rahule jääda

Aasta 2010 oli õnnestunud hooaeg, mille eest olen tänulik võistlustel osalenud hobustele ja muidugi kõigile, kes mind Warendorfis on abistanud. Eriti hästi on läinud sel hooajal minu noortel hobustel, kuid ka Chocolate’i esimese GP-aastaga olen rahul.

Oktoobri lõpus saavutasin Zierowis kaksikvõidu hobusega Axel ja Aleandro 22 osavõtja seast tulemusega 7. ja 8.

Axel on sellel aastal võisteldud kuuest võistlusest saavutanud kolm esikohta ja ühe teise koha, parim tulemus 8,0. Ta on näidanud võistlustel erakordset stabiilsust, julgust ja koostöötahet ning loomulikult kolme väga head ja ilmekat allüüri.

Axel

Aleandro võib vahel võistlustel olla ettearvamatu, mis on noore hobuse puhul täiesti normaalne, kuid, kui ta on hea, siis on ta ülihea! Sellel hooajal on ta saavutanud mitu auhinnalist kohta, sealhulgas kaks võitu parima tulemusega 85%!

Aleandro

Novembri lõpus lõpetasin oma hooaja CDN Bielefeld Jöllenbeckis, Saksamaal, kus võistlesid 10 riigi sportlased. Juba teist võistlust järjest tõin 5-aastase Axeliga koju esikoha 5- ja 6-aastaste hobuste vanuseklassi L-skeemis 29 osavõtja seast tulemusega 7,5.

Axeliga Bielefeld Jöllenbeckis autasustamisel

Kuue-aastaste hobuste M-klassis võistlesin Bielefeld Jöllenbeckis hobusega Rem, kes tulemusega 7.2 saavutas seitsmenda koha. Rem näitas ilmekaid jalavahetusi, kolme head allüüri, head rütmi ning taaskord erakordselt head koostöövalmidust. Meeldejäävaim saavutus Remiga sellel aastal oli tulemus 7,3 ja neljas koht Vehlages, Saksamaal.

Rem

Bielefeld Jöllebeckis Intermediate 2 klassis startis 38 võsitluspaari, kellest 25 parimat kvalifitseerus järgmise päeva Grand Prix-le. O’Hot Chocolate tegi Inter 2-s stabiilse etteaste ning tulemusega 62,105% pääsesime napilt finaali. Grand Prix tugevas konkurentsis saavutasime tulemuse 62,128%, mis andis meile 20. koha. Grand Prix võitis Kentucky MM-lt 7. kohaga naasnud Taani printsess Nathalie zu Sayn Wittgenstein hobusel Horsebo Smarties.

O’Hot Chocolate\’i selle aasta parim Grand Prix tulemus on 63,688% ja seitsmes koht ning parim Grand Prix Special 63,542%, saavutatud võistlustelt Saksamaal, Zierowis. Chocolate on GP-d sõitnud ainult aasta. Õnnestunud stardid tema esimesel CDI3* võistlusel Vierzonis Prantsusmaal tõid esimesed punktid ka maailma edetabelis.

Vasakul: Grete ja O\’Hot Chocolate Wroclaw CDI-W sellel suvel. Foto: Eva-Maria Vint-Warmington

Järgmine aasta tõotab tulla huvitav ja väljakutseid pakkuv, sest lisaks praegustele tublidele ja jõudsalt arenevatele hobustele teeb nii mõnigi noorhobune oma võistlusdebüüdi.