Grete Barake tulemuseks EM-il jäi 60,830%, kulla võitsid Carl Hester ja Suurbritannia võistkond

Täna selgus Rotterdamis peetavatel koolisõidu Euroopa Meistrivõistlustel GP paremusjärjestus, milles Eesti esindaja Grete Barake jäi hobusel O. Hot Chocolate tulemusega 60,380% 61. kohale. Euroopa meistri tiitli saavutas individuaalarvestuses Carl Hester Uthopial, võistkondlik kuld läks Suurbritanniale.

Individuaalarvestuses käis tugev heitlus. Kui Hester ja Uthopia kõrge 82,568% skoori ette sõitsid, oli pinge Matthias Alexander Rathi ja Totilase peal kahtlemata suur. Viga tuli jalavahetustes ja viimases passaažis ning paar kogus tulemuseks 79.453 %, mis oli pikalt päeva teine tulemus. Ainsana suutsid selle tulemuse seejärel ületada viimasena startinud Adelinde Cornelissen ja Jerich Parzival , kes kogusid oma etteaste eest hindeks 81.155

%.

Et esiviisikus oli kolm Suurbritannia võistluspaari, nende hulgas individuaalne võitja, tuldi võistkondlikule kullale koosseisus Emile Faurie ja Elmegardens Marquis (70,426 %), Charlotte Dujardin ja Valegro (78.830 %), Carl Hester ja Uthopia (82.568 %), ning Laura Bechtolsheimer ja Mistral Hojris (77.280 %). Hõbeda võtsid sakslased, pronks läks Hollandile. Võiduvõistkonna neljajalgne liige Elmegardens Marquis muide kuulub nn. eesti koolisõitjale Joanne Vaughan’ile. Brittide võidutulemus oli muuhulgas võistkondliku arvestuse kõigi aegade rekord.

Vasakul: Carl Hester ja Uthopia. Foto: eurodressage.com

Võistkondlikus arvestuses osales 16 riiki, individuaalarvestuses võttis võistlusest osa 64 võistluspaari 21 riigist.

Grete parimaks hindeks oli Prantsusmaa kohtunikult Jean-Michel Roudier´ilt saadud 63,830%. Asjaosaliste sõnul oli paremini õnnestunud galopiosa , ebaühtlaseks jäid passaaž ja piaffe. On siiski tore näha meie võistluspaari sellise suurürituse stardis.

Põnevat lugemist EMi esimese võistluspäeva teemal: http://www.eurodressage.com/equestrian/2011/08/18/landmark-day-great-britain-winning-team-gold-team-record-score