Grete Püvi Ayache pistis Nizzas rinda raskete ilmaoludega

Grete Püvi Ayache trotsis Nicas lumiseid olusid; foto erakogu

Eelmisel nädalal startis Grete Püvi Ayache Prantsusmaal Nizzas, kus CDI3* võistluse ajal valitsesid rasked ilmastikuolud. Grete esitles seal ka oma uut võistlushobust.

 

Nizzas olid seekord võistlustingimused väga keerulised. Tegemist oli välivõistlusega ja iga päev sadas taevast alla vihma või lörtsi. Sportlase sõnul pole ta enne Nizzas taolist ilma veel kogenud. Kokkuvõttes jäi ta rahule just Axeli sooritusega, oma uue ratsu Dame de Pique’ga (hüüdnimega Pinky) esines aga probleeme.

 

„Dame de Pique on väga andekas hobune. Nizzas oli tema elu kolmas võistlus. Eelmistel võistlustel on ta väga julge olnud ja viimasel rahvuslikul võistlusel võitsin Intermediate 1 programmi tulemusega 73%, seega ei osanud ma oodata, et ta oleks seekord teistsugune.“
Grete alustas Dame de Pique’ga võistlemist reedel skeemis Prix St-Georges, kus sai tulemuseks 60,588% ja laupäeval osaleti Intermediate I skeemis, kus saadi tulemuseks 63,441%.

Grete ja Axel Nizzas; foto erakogu

„Esimesel päeval oli Pinky vihmavarjudest nii šokeeritud, et keeldus platsi tagumisse nurka minemast. Tegi mitu järsku ümberpooret ja olin sunnitud platsi tagumises otsas rajalt sees pool sõitma. Mõned harjutused jäid selle tõttu lihtsalt sooritamata. Teisel päeval kallas vihma veel hullemini, startisin temaga paduvihmas. Hobune oli endiselt väga arg ja vigu tuli selletõttu sisse robinal. Kahe nädala pärast viin ta uuesti rahvuslikule võistlusele, et ta rohkem erinevate võistlustingimustega harjuks,“ jagab Grete võistlusmuljeid. Tema sõnul on pigem Axel arg hobune, seekord käitusid hobused aga vastupidi.

Axeliga võistles sportlane GP skeemis, tulles tulemusega 68,109% kaheksandaks 19 osavõtja seas. „Axel tegi ilusa Grand Prix’. Paar väikest viga lipsas sisse, aga muidu jäin hobusega rahule,“ sõnas Grete. Pühapäeval olid kavas muusikalised vabakavad, kus Grete sai Axeliga GP küris neljanda tulemuse (69,795%). „Sõitsin Nizzas oma uut vabakava ja olin muusikast kõvasti ees. Pean seda veel ümber tegema. Hobune oli muidu tubli, kuid kuna olin muusikast ees, siis ei saanud teda nii ilmekalt edasi sõita kui oleksin tahtnud,“ kommenteeris sportlane.

Hea meel oli Gretel oma kaasa, Alexandre üle, kes tegi GP Specialis oma uue võistluskaaslasega Zo What tulemuseks 70,404%, saavutades nii 3. koha.

Kõik eelpoolnimetatud sõidud (v.a GP muuslikalise vabakava) võitis aga üks sportlane: austerlanna Ulrike Prunthaller oma hobustega Bartlgut’s Quantum, Bartlgut’s Quarz ja  Bartlgut’s Quebec, olles ülekaalukalt teistest üle.