Grete Püvi ja Talent lõpetasid Vidaubani Küri suurepärase teise kohaga (lisatud Grete kommentaar)

Täna (laupäeval) jätkusid Prantsusmaal Vidaubanis rahvusvahelised koolisõiduvõistlused, kus Grete Püvi ja Talent saavutasid CDI3* vabakavas suurepärase teise koha. Päeva põhisündmuseks on tänavuse koolisõidu Rahvuste Karika avaetapp.

Grete Püvi ja Talent sõitsid tänases (toim. laupäevases) CDI3* FEI Grand Prix Freestyle programmis välja tulemuse 72.200%, mis andis üheksa võistluspaari hulgas teise koha. Parima tulemuse sõitis välja sakslanna Sanneke Rothenberger hobusega Deveraux OLD, milleks oli 74.400%. Lisaks vabakavale sõitis Grete täna hobusega Aleandro FEI 8-10aastaste hobuste Grand Prix`d, kus saavutati tulemuseks 64.220%.

Püvi jäi võistluse ja mõlema hobuse sooritustega väga rahule. „Hooaja esimese võistluse kohta on see hea tulemus ja olen rahul, mära oli keskendunud ning vabakava tehniline külg tugev. FEI Grand Prix Freestyle läks väga hästi ja tegin uue isikliku rekordi – 72,200 protsenti,“ võtab ta võistluse kokku. Suviseks hooajaks on sportlasel plaanis koostada uus vabakava, et võita veel rohkem punkte artistlikuse eest.

Oma noore hobuse Aleandro kohta jagub Püvil samuti vaid häid sõnu. „Kuigi Intermediate 2 programmis tuli sisse mõningaid eksimusi, on tulemus 64,220% esimese võistluse kohta väga korralik,“ sõnas Püvi.

Grete Püvi jätkab Vidaubanis võistlemist järgmisel nädalavahetusel, kus ta stardib hobusega Talent kõrgetasemelisel CDI5* Dressage Mastersil.

Päeva (toim. laupäeva) põhisündmuseks Vidaubanis on Rahvuste Karika tänavuse hooaja avaetapp, millest võtavad osa Prantsusmaa, Saksamaa, Itaalia, Madalmaade ning Venemaa koondised. Tänavu on koolisõidu Rahvuste Karikas kavas kuus etappi, sarja peetakse kolmandat aastat. Kahel eelneval aastal on võidukas olnud Madalmaade koondis.