Grete Püvi võitles end küris Carl Hesteri järel teiseks

Grete Püvi oli eelmisel nädalal Hispaanias Jerez de la Fronteras toimuval CDI3* võistlusel stardis mitmete maailma tippkoolisõitjatega ning suutis oma südikate startidega pakkuda neile arvestatavat konkurentsi. Grand Prix muusikalises vabakavas skoorisid Püvi ja Talent 71,025 protsenti ning tõusid nii tuntud briti koolisõitja Carl Hesteri järel teisele kohale.

Kui tormis ja kohati väga tugevas vihmasajus toimunud Grand Prix sõidus tuli Gretel ja Talendil sisse arvestatav viga, jättes nad enda kohta üsna tagasihoidliku tulemusega 63,84% 18. kohale, siis Grand Prix muusikalises vabakavas suutsid nad teha korraliku tulemuse – 71,025%.

„GP toimus väga rasketes ilmastikutingimustes – oli torm. Talent oli teinud veatu sõidu kuni galopi pikenduseni. Siis hakkas rohkem sadama ja hobune ehmatas platsi ääres avanevate vihmavarjude peale ning tegi suure hüppe kõrvale,“ kommenteeris Püvi. „Talent tavaliselt ei pelga midagi, nii et kui tema juba kardab, siis on areen ikka raske,“ lisab Püvi.

GP sõit tuli Püvil paremini välja oma teise hobuse Aleandroga, kellega saavutati 15. koht, tulemusega 64,48%. Siin skeemis tuli meie sportlasel muuhulgas rinda pista selliste maailmanimedega nagu Charlotte Dujardin ja Carl Hester. GP võitis Sönke Rothenberger hobusega Cosmo 59 Saksamaalt, tulemusega 76,220%.

Mõnevõrra üllatuslikult mitmed GP-s osalejad vabakavasse sõitma ei läinud, startides hoopis Grand Prix Specialis, kus samuti võitis paar Rothenberger – Cosmo 59 (77,941%). GP muusikaline vabakava toimus sisetingimustes ning esikoha saavutas Püvi ja Talendi ees Carl Hester hobusel Wanadoo skoorides 75,15%.

Jerez de la Frontera võistlus jätkub käesoleval nädalal. Senised tulemused leiate siit: http://scores.topiberian.com/