Grete Püvilt kõrge 3. koht World Dressage Mastersi GP Specialis (täiendatud 15.03)

Meie koolisõitjad Grete Püvi ja Laura sarap jätkasid sel nädalalõpul võistlemist Vidaubanis Prantsusmaal, kus sel nädalavahetusel peetakse ka maineka koolisõidusarja World Dressage Masters osavõistlus. Gretelt ja Talendilt tuli täna suurepärane tulemus GP Specialis, kus saavutas kolmanda koha skooriga 68,392 %.

Kui eile starditi WDM (CDI5*) võistlusel GP klassis ning saadi tulemuseks 66,100%, mis andis 20. osaleja seas 13. koha, siis tänases Specialis parandasid Grete ja Talent oma tulemust ning võtsid 11 osaleja seas kolmanda koha skooriga 68,392 %. Speciali võitis tuntud Portugali koolisõitja Concalo Carvalho hobusel Batuta tulemusega 77, 765%.

Grete oli ka väga rahul oma noorema hobuse Aleandro üle, kellega saavutas neljapäeval CDI3* taseme Intermediate II skeemis 9 osaleja hulgas 4. koha tulemusega 66,474%.

Laura ja Weltbote osalesid neljapäeval CDI1* taseme PSG programmis, kus tulid 11 paari konkurentsis kaheksandaks tulemusega 62,368 %, ning eile Inter I skeemis, kus saavutati sama koht tulemusega 62,105%.

Grete kommentaar võistlusele oli järgnev: „Olen oma kolmanda kohaga väga rahul. Tegin ilusa sõidu. Sissesõidul hobune natuke ehmus ja küljendused oleksid võinud olla paremad, aga muidu suurepärane piaffee-passaaži töö ja väga head jalavahetused ning piruetid. Nii suurel 5* võistlusel olla esikolmikus – seda võib pidada hästi õnnestunud võistluseks. Sain ka väga palju positiivset vastukaja, ajakirjanikud tundsid huvi ratsaspordi vastu Eestis, World Dressage Masters näitas üles huvi toetada sügisel Tallinnas toimuvat CDI-W'd.“ (Tänaseks on koostööleping Tallinn International Horse Show ja WDM vahel juba sõlmitud – toim).

Väike lugu Gretest WDM kodulehel http://www.worlddressagemasters.com/archives/grete-puvi-horses-are-my-joy

Vidaubani tulemused: http://reitturniere-live.de/2015/vidauban_1/index_en.html