Gunnar Klettenberg alustab homme võitlust MK finaalkoha eest

Homme, neljapäeval, tehakse Poola pealinnas algust takistussõidu Kesk-Euroopa MK liiga finaalvõistlusega, kus eestlastest reaalseimad võimalused võidelda kolme MK finaalpääsme eest on Gunnar Klettenbergil.

Sportlased alustavad Varssavis punktisummadega, mis tekivad viiel edukaimal etapil kogutud punktide summa tulemusel. Selles arvestuses omab enim punkte Anna Gromzina, kelle summaks 81. Järgnevad sportlased on üliväikeste vahedega. Teisel kohal Gunnar Klettenberg (75), kolmas türklane Omer Karaevli (74), neljas Benas Gutkauskas (73), viies Kristaps Neretnieks (69). Analüüsides Varssavi sportlaste nimekirja, ei leia me sealt ei türklast Karaevlit ega leedukat Gutkauskast, mis kergendab oluliselt Gromzina, Klettenbergi ja Neretneieksi võimalusi.Tõenäoliselt on just need kolm sportlast seltskonnas, kes on põhipretendendid Göteborgi pääsmetele. Samas ei tohi unustada ka viimase, Poznani, etapi võitnud poolakat Jaroslaw Skrzyczynskit, kellel punkte küll 54, kuid Varssavi koduseinad aitamas.

Kesk-Euroopa finaalis on kavas kolm osavõistlust. Homme õhtul võisteldakse kõrgusel 145 cm Tabel C põhimõttel. Sellest sõidust saavad punkte kümme parimat, kusjuures esimene 10, teine 9, kolmas 8 jne. Reedel on kavas ümberhüpetega parkuur kõrgusel 150 cm, kus traditsioonilised MK-etapi punktid – võitja 20, teine 17, kolmas 15, neljas 13, viies 12 jne. Otsustav võistlussõit on kavas pühapäeval, kui hüpatakse 155 cm kõrguseid takistusi. Sellest sõidust jagatakse topeltpunktid.

Eesti takistussõitjatest võistlevad Varssavis lisaks Klettenbergile veel Urmas Raag ja Tiit Kivisild. Poola pealinnas on alates homsest kuni pühapäevani kohal ka Hobumaailma toimetus. Toome teieni värskeimad uudised otse sündmuskohalt, samuti saate operatiivselt lugeda pikemaid päevakokkuvõtteid. Pöidlad pihku ja aitame Eesti takistussõitja Göteborgi!