Gunnar Klettenberg asus juhtima Kesk-Euroopa MK-liiga põhja regiooni

Käesoleva nädala alguses avalikustas FEI meie MK-liiga värsked jooksva hooaja edetabelid. Nagu toimetus juba mitteametlike tulemuste baasilt ennustas, tõusis uueks liidriks Gunnar Klettenberg.

Klettenberg möödus pärast Lesznos viienda koha punktide kogumist senisest liidrist Benas Gutkauskasest, kuid seda vaid ühe punktiga. Eestlastest mahuvad liiga finaali viivasse esikümnesse veel kuuendana kahel eelmisel hooajal liiga võitnud Tiit Kivisild ja seitsmendana Rein Pill. Otseselt meie regioonis on kavas veel vaid detsembrikuine Poznani etapp, kuid kuna punkte on võimalik koguda ka lõunast, plaanivad seda mitmed põhja regiooni kuuluvad sportlased. Kui Klettenberg kavatseb lisaks Poznanile osaleda detsembri esimesel nädalavahetusel Budapesti etapil, siis järgneval nädalavahetusel osalevad Sloveenias Celje etapil esikümne valgevenelane Vasil Ivanov ja üheteistkümnes Ibrahim Vaskov. Toimetusel ei ole täpsemaid andmeid Gutkauskase hooaja lõpu plaanidest.

Märtsikuus Varssavis toimuvasse finaali pääseb kümne parima etapi tulemuste alusel, kuid seal lähevad koondarvestusse juba vaid viis paremat. Selle arvestuse kohaselt on hetkel Gutkauskas kogunud 83, Klettenberg 81 punkti ehk positsioon muutub. Veel toimuvatel etappidel saavad mõlemad koguda lisapunkte, kuid selge on see, et lõppjärjestuse määrab tulemus Varssavis, kuna seal lähevad arvesse lisaks viiele etapile kõik kolm finaalsõitu, kusjuures kaks viimast koefitsentidega. Sel moel ei pruugi olla lõplikult kadunud ka Kivisildi ja Pilli võimalused jõuda kolme parema hulka ehk n.n. Suurde Finaali.