Gunnar Klettenberg ja Bingo lõpetasid Riia MK-etapi teisel kohal

Täna jõudis Riias lõpule neli päeva kestnud CSIO3*-W tasemel rahvusvaheline võistlus, mille lõpetas meie liiga käesoleva hooaja kolmas MK-etapp. Teisel kohal lõpetas Gunnar klettenberg tõustes liiga liidriks.

Riia Grand Prix stardijärjekorda oli kantud 40 võistluspaari, kes läksid püüdma Rolex Rankingi ja MK punkte. Kuni 160 cm kõrguste takistustega rada osutus piisavalt raskeks ja ümberhüpetele pääses vaid kaks võistluspaari, kellest esimesena suutsid seda teha Gunnar Klettenberg (GKG) ja Bingo. Teine paar ümberhüpetel oli Poolast – Piotr Morsztyn ja Osadkowski van Halen. Esimesena ümberhüpetel startinud Klettenberg ja Bingo ajasid maha ühe takistuse kaheses süsteemis, mistõttu poolakal läks olukrd kergemaks. Poola võistluspaaril õnnestuski läbida ümberhüpete rada puhtalt ning võtta võit. Peame tõdema, et kaks Riia võistluse suurimat võitu läksid Poola. Mäletatavasti võitsid poolakas ka Rahvuste Karika.

Grand Prix lõpetasid kolmandal kohal venelanna Anna Gromzina ja Pimlico, kes käesoleva hooaja MK edetabelis hoiavad Klettenbergi järel teist positsiooni. Teistel Eesti takistussõitjatel peale Gunnar Klettenbergi märkimisväärsed etteasteid Grand Prix sõidus sooritada ei õnnestunud.

Pühapäeva hommikuses noorhobuste sõidus saatis eestlaseid arvestatav edu. Ümberhüpetele jõudnud 9 võistluspaari hulgas oli tervelt 7 Eestist. Parima tulemuse sõitsid välja Tiit Kivisild (Ruila tall) ja Sullivan, teisena lõpetasid Katrin Pill (Ruila Tall) ja Adolf, kolmandana Urmas Raag (GKG) ja Lord Conte. Järgnesid neljandana Rein Pill ja A Brok, kuuendana Katrin Pill ja Roos, seitsmenda ja kaheksanda koha võttis Gunnar Klettenberg hobustega Pilgrim ja Toscana. Keskpäevases 150 cm kõrguste takistustega tõusva raskusega sõidus lõpetasid kolmandal kohal Urmas Raag ja Poincorde.