Gunnar Klettenberg ja Bingo võitsid Bitsa Grand Prix

Täna keskpäeval jõudis Moskva Bitsa ratsakeskuses lõpule rahvusvaheline CSI3* tasemega takistussõiduvõistlus, mille 160 cm kõrguste takistustega Grand Prix võidu toovad Eestisse Gunnar Klettenberg ja Bingo.

Meie aja järgi kell 12 alanud Grand Prix 36 000 euro suurust auhinnafondi asusid jahtima 33 võistluspaari, kellest 160 cm kõrguste takistustega põhiparkuur õnnestus vigadeta läbida kolmel. Ümberhüpete alguseks oli selge, et kiireima nelja karistuspunktiga paar, kes võtab võistluses neljanda koha on meie Tiit Kivisild ja Cinnamon ning Eestisse tuleb kindlalt ka esikolmiku koht, mille eest asuvad võitlema Klettenberg ja Bingo. Viimastel õnnestus teha ümberhüpetel puhas ja piisavalt kiire sõit, et võtta vastu nädalavahetuse peamine auhind. Grand Prix lõpetasid teisena venelanna Natalia Simonya ning Solana 13, kolmandana Valgevene sportlane Mikalai Karpovich hobusel Brusnichnik. Lisaks eelpool mainitule, jõudis meie võistluspaaridest auhinnalisele kohale veel Kivisild oma teisel hobusel Calina lõpetades 11-l kohal. Eelmistel päevadel hiilanud Raag ja Axel katkestasid sarnaselt Klettenbergi ja Ulrikesega.

Klettenberg jõudis auhinnalisele kohale ka hommikuses väikese ringi 140 cm kõrguste takistustega sõidus. Top Score (minuti valik jokkeriga) võistluses kogus ta hobusega Lance S 970 punkti ja saavutas 83e võistluspaari hulgas neljanda koha. Võitis möödunud nädalavahetuse Ruila GP parim – leedukas Andrius Petrovas hobusel Ricco Dono kogudes 1060 punkti. Auhinnalistele kohtadele jõudsid ka Urmas Raag ja Poncorde lõpetades 11-l kohal ning Rein Pill ja Carrera Z, kelle lõpptulemuseks oli 12s koht.

Bitsa võistluse tulemused leiate meie Venamaa partneri equestrian.ru koduleheküljelt aadressilt http://www.equestrian.ru/events/6056?subsection=results&competid=14989 .