Gunnar Klettenberg ja Bingo võitsid Planernaya Grand Prix

Lõppenud nädalavahetus oli Eesti takistussõitjatele rahvusvahelisel areenil väga edukas. Tiit Kivisildi teisest kohast Sopoti Grand Prix sõidus juba kirjutasime, siinkohal edastame positiivseid sõnumeid Venemaalt, kus võistluse lõpetasid edukalt nii Gunnar Klettenberg kui Urmas Raag.

Moskva lähistel Planernaya ratsakeskuses peetud Grand Prix oli sarnaselt Sopotile üles ehitatud ehk kõrgusel kuni 160 cm ning andis samuti kvalifikatsiooni Londoni OM-le.Vahe oli selles, et Venemaa GP auhinnafond oli ligi kolm korda suurem, mis tähendas suuremaid punkte Rolex Rankingu edetabelisse. Puhtaid sooritusi ei olnud nõnda palju, kui Sopotis – ainukene vigadeta parkuuri läbinud ja sellega OM kvalifikatsiooni täitnud võistluspaar oli Gunnar Klettenberg Bingol. Auväärt viiendale kohale jõudis kaheksa karistuspunktiga Urmas Raag hobusega Axel du Beaumont, kellega laupäeva õhtul jagati hüppevõimsuses kolmandat kohta. Lisaks saavutas Raag kolmanda koha hommikuses 140 cm sõidus Poncordega.

Grand Prix stardis oli 21 võistluspaari. Parematelt kohtadelt leiame lisaks meie võistluspaaridele teisigi Baltikumi paremikku kuuluvaid: kolmas leedukas Benas Gutkauskas ja Lascar, neljas lätlane Andis Varna ja Marmors ning kaheksas viimase kaasmaalane Dainis Ozols ja Laguna.

Planernaya võistluse tulemused leiate aadressilt http://www.equestrian.ru/files/2011/2426.pdf .