Gunnar Klettenberg ja Bingo võitsid teist aastat järjest Peterburi MK etapi

Samal ajal, kui Ruilas toimusid Eesti Meistrivõistlused erinevatel ratsaspordialadel, võistlesid Gunnar Klettenberg, Rein Pill, Urmas Raag ja Tiit Kivisild Peterburis sealselt kolme tärni Maailmakarika etapil. Auhinnalisi kohti ja Rolex Rankingu punkte nopiti mitmeid, kuid parimaks neist võib kindlasti pidada Gunnari ja Bingo GP võitu, mis saavutati teist aastat järjest.

Viiendale kohale platseerusid GP-s Tiit Kivisild ja Torrero, kes ainsana viiest ümberhüppajast kogusid 4 kp. Kümnendana lõpetasid Axel ja Urmas, kes said 8 kp, Rein Pill põhisõidus ei startinud. Kokku osales 25 võistluspaari.

Auhinnalisi kohti saavutasid eestlased kolme päeva kokkuvõttes mitmeid. Bingo ja Gunnar ning Tiit ja Torrero olid vastavalt 3. ja 4. kohal reedeses 145 cm kõrguses puhtus-kiirus parkuuris, Rein oli samas sõidus Carreraga puhta sõidu juures 10. auhinnalisel positsioonil. Samuti reedel toimunud 130 cm kõrguses "vali oma tee" parkuuris saavutasid Raag ja Laguna teise koha.

Laupäeval näitasid omakorda head vormi Pill ja Carrera Z, saavutades teise koha 135 cm kaheosalises parkuuris. GP kvalifikatsioonvõistlusel, 150 cm kõrguses ümberhüpetega sõidus tulid Gunnar ja Bingo viiendaks, Rein ja Virgin jäid kahjuks esimesena auhinnalistelt kohtadelt välja, tulles 13ndaks. Neile Järgnesid Tiit ja Calina. Mõlemad paarid said põhiparkuuris 1 kp ületatud normiaja eest.

Pühapäeval tulid Rein ja Carrera neljandaks 145 cm-ses parkuuris kiirusele-puhtusele, samas võtsid Tiit ja Calina 7. ning Raag ja Poncorde 9. auhinnalise koha. Kivisillal oli võistlusel kaasas ka 6aastane Corsica, kellega saavutati parim tulemus pühapäeval, kui sõideti puhas sõit ümberhüpetega parkuuris kõrgusel 125-130 cm ja saadi 7. auhinnaline koht.

Hea tulemuse tegi meile juba tuttav venelane Aleksandr Belekhov hobusel Liding Light, kes võitis kaks Rolexisõitu – 145 cm pühapäeval ja 150 cm laupäeval.

Peterburi MK etapi tulemused leiate aadressil http://www.equestrian.ru/events/4618?subsection=results