Gunnar Klettenberg ja Lance S Varssavi teises osavõistluses teisel kohal liiga parimana

Täna jätkus Varssavis Kesk-Euroopa takistussõiduliiga finaal oma teise osavõistlusega, kus võidupunktid võttis sõidus teise koha saavutanud Gunnar Klettenberg hobusega Lance S. Starti oli ilmunud ka eile üllatuslikult kadunud liiga liider Michal Kazmierczak.

Teise osavõistluse takistuste kõrguseks oli 150cm ning parimad selgitati ümberhüpetel, kuhu pääses üheksa võistluspaari. Eestlaste pinge hoiti üleval pea lõpuni, sest Klettenberg ja Lance S startisid eelviimasena. Eesti paar tegi puhta sõidu ning pääses ümberhüpetele nagu seda tegi ka eile võidupunktid võtnud ja täna viimasena startinud Jaroslaw Skrzyczynski hobusega Crazy Quick.

Esimesena ümberhüpetel startinud poolakas David Kubiak ning teisena startinud valgevenelane Aleksander Lis lõpetasid nelja karistuspunktiga. Esimesena sõitis nulli sakslane … Hullumeelset sõitu tegi aga teine sakslane Marcel Marshall hobusega Undercontract, kui sõitis liidriajast kuus sekundit kiiremini. Belglane Jan Vinckier tegi hobusega Coriano`s Ass samuti kiiret sõitu ja läks Marschalli järel teiseks. Siis oli Klettenbergi kord, kes võttis samuti tempo üles ja liikus isegi ootamatult kiires tempos. Tulemuseks puhas sõit ning teine aeg. Viimasena startinud Skrzyczynski tegi Crazy Quick`ga hobuse nimele vastavat kiiret tempot, kuid paraku langes kaks latti ning poolakad võidurõõmu tunda ei saanud.

Klettenberg lõpetas sõidu Marschalli järel teisena ning kogus liiga teise osavõistluse võidupunktid. Kolmas koht kuulus belglasele. Hilisemas intervjuus Hobumaailmale ütles Klettenberg, et tegelikult tulid ümberhüpped paremini välja, kui põhiparkuur. Viimases oli paaril korral õnne. „Kuigi Rein (toim. Pill) andis mulle enne ümberhüpete starti ülevaate, kui palju on nulle ja muid tulemusi, läksin ma ikkagi täie peale välja. Täna see õigustas,“ lisas Klettenberg. Vastates Hobumaailma palvele ennustada, kes pääsevad liiga kolme hulka, mainis Gunnar, et tõenäoliselt jäävad sinna need, kes hetkel esikolmikus ehk poolakas Kazmierczak ning lätlased Neretnieks ja Varna. Viimane olla Klettenbergi sõnul tavaliselt eriti tugev just viimastel võistluspäevadel, samuti on tal väga hea hobune (toim. KS Coradina). Kazmierczak küll Klettenbergi hinnangul Las Vegasesse ei sõida kui ka pääsme peaks lunastama, kuna tema põhihobune Stakorado müüdi ning hetkel ei ole tal samavõrd head hobust. Täna lõpetas poolakas 12 karistuspunktiga. Gunnar ise annab Lancele homme puhkepäeva ning stardib pühapäevases Grand Prix`s, mis ühtlasi otsustavaim sõit liiga arevestuses.

Muide huvipakkuva faktina saame välja tuua asjaolu, et tänasel põhisõidu auhinnatseremoonial ei olnud Gunnar Klettenberg ainuke eestlane. Gunnari kätt surus tseremoonial ei keegi muu, kui meie kohtupidamise grand-old-man Tõnu Kaumann, kes Varssavi võistlusel osaleb Rahvusvahelise Ratsaspordi Liidu määratud väliskohtunikuna.

Tänase osavõistlusega tõusis Kristaps Neretnieks liiga liidriks. Eile arvasime ekslikult Kazmierczaki välja, kuid kuna ta siiski osaleb, omavad tema 83 punkti tähtsust. Kristaps saavutas täna Caramsiniga nelja karistuspunkti juures 11. koha ning liiga arvestuses viienda koha 12 punkti. Noore lätlase summaks on enne viimast osavõistlust 87 punkti. Teisena jätkab Kazmierczak 83 punktiga, kolmas on 67 punktiga Varna, kellest vaid punkti jääb maha tšehh Opatrny. Miski pole veel päris selge ehk pühapäev saab olema huvitav.

Võistluse tulemused leiate täna aadressilt http://www.cavaliada-warszawa.pl/en/results/ , kuna Tarantevents`i server on „maas“. Ülekanded endiselt aadressilt http://www.cavaliada-warszawa.pl/en/results/