Gunnar Klettenberg ja Lance S võitsid Venta Cup Grand Prix, Kivisild ja Cinnamon kolmandad (täiendatud)

Põhapäeval lõppes Leningradi oblastis Venta Cup nimeline takistussõiduvõistlus, mille Grand Prix sõidus saatis edu Eesti takistussõitjaid Gunnar Klettenbergi ja Tiit Kivisildi, kellest üks võitis, teine lõpetas kolmandana.

Kui eile õhtupoolikul ei olnud toimetusel võimalik Venta Cup`i viimasest võistluspäevast täielikku ülevaadet anda, siis täna lõunaks avaldati siiski kõik tulemused. Positiivseima uudise saime juba eine esile tuua – Grand Prix`s takistuste kõrgusega 150 cm saavutas võidu Gunnar Klettenberg hobusega Lance S, kolmandal kohal lõpetasid Tiit Kivisild ja Cinnamon. Ümberhüpetel osales viis võistluspaari, meie takistussõitjate vahel saavutas teise koha Kristaps Neretneiks hobusega Caramsin. Läti paarile oli see teine teine koht kahe nädala jooksul järjest – möödunud nädalal saavutas Neretnieks Caramsinil teise koha Peterburi MK-etapil. Nädal varem MK-etapi võitnud Andis Varna ja KS Coradina olid seekord viiendad, ajades ümberhüpetel maha ühe takistuse. Rohkem eestlasi GPs auhinnalistele kohtadele ei jõudnud, 5 Longines Ranking punkti said 15. kohal lõpetanud Ebbe-Liisa Sõnajalg ja Trooja, kelle tulemus põhiparkuuris oli neli karistuspunkti.

Keskpäevane 145 cm kõrgune keskmise ringi finaal andis samuti Longines Ranking punkte ja seal lõpetasid teisel kohal Kertu Klettenberg ning Ulrike R. Ala võitis Mikalai Karpovich Valgevenest hobusega Kardinal. Väikese ringi 125 cm kõrguses finaalis saavutasid eestlased 2., 3., 4., 6., 9. ja 11. auhinnalise koha. Võitjale Marina Kalinovale hobusel A Capella 2 järgnesid Gunnar Klettenberg ja Gloria PKZ, Catlin Vatsel ja Catwomen XS, Andres Udeküll ja Henrietta ning kuuendana Urmas Raag ja Cohuke. Üheksandad olid Linda Randpere ja Gardento Prova, üheteistkümnendal positsioonil lõpetasid samuti puhta sõiduga Margit Mägi ja Cinchanta.

Pühapäevane võistluspäev algas noorhobuste sõiduga, kus edu saatis Katrin ja Rein Pilli. Katrin saavutas hobusega Carlotta kolmanda, Rein hobusega Sinequamon viienda koha. Lisaks olid auhinnalisel üheksandal kohal Heiki Vatsel ja Ilayza.