Gunnar Klettenberg ja Traffic Moskvas Longines Ranking sõidus teised, ratsasporti naases Benas Gutkauskas

Möödunud nädalavahetusel osalesid Gunnar Klettenberg, Urmas Raag ja Mariah Orover Moskvas Pegasuse ratsakeskuses peetud CSI2* tasemega võistlusel, kus eestlaste parimaks jäi Klettenbergi ja Trafficu teine koht Longines reitingu punkte andnud sõidus.

Eesti takistussõitjate parim tulemus Moskva võistluselt tuli 145cm kõrgusst võitjate vooruga sõidust, kus kaks võistluspaari suutsid mõlemad voorud läbida vigadeta. Sõidu võitis leedukas Danielius Gutkauskas hobusega Tom Riddle S ja teine oli Gunnar Klettenberg hobusega Traffic. Samas sõidus saavutas kahe vooru peale kogutud nelja karistuspunktiga kolmanda koha venelane Mihail Safronov hobusega Diarado. Urmas Raag ja Carlos lõpetasid kümnendal auhinnalisel kohal, kui lõpetasid puhta avavooru järel teise vooru 12 karistuspunktiga.

Vastavalt CSI2* tingimustele peeti ka Grand Prix kõrgusel 145cm. Põhisõidus eestlastel hästi ei läinud ja nii jõudis Klettenberg hobusega Traffic nelja karistuspunktiga 15. kohale, mis andis küll mõne punkti maailma edetabelisse. Grand Prix võitis leedukas Andrius Petrovas hobusega Gigolo, kusjuures teise kohaga lõpetas Petrovase kaasmaalane, mõned aastad tagasi ootamatult spordist loobunud, kui maailma esisajasse kuulunud, Benas Gutkauskas, kes võistles hobusega Pres d`ici. Kas tagasitulek suurde sporti? Hobumaailm küsitles antud teemal Läti rajameistrit Ivo Mikelsoni, kes teeb arvestataval määral leedukatega koostööd. Mikelson kinnitas Hobumaailma arvamust, et tõepoolest, Benas Gutkauskas ongi ratsaspordis tagasi.

Urmas Raag saavutas mitmeid auhinnalisi kohti noorhobuste sõitudes, kui oli hobusega Jill van de Roshoeve ühes sõidus neljas, teises kuues. Samuti saavutas Raag hobusega Jackson vh Dauwhof noorhobuste viienda koha.