Gunnar Klettenberg ja Ulrike R triumfeerisid Tallinna MK-etapil

Alexela Grand Prix, mis oli ühtlasi meie liiga MK-etapiks, tõi Eesti ratsapublikule üle mitme aasta rõõmu, kui võitjaks osutus jällegi Eesti takistussõitja. Oma teise Tallinn International Horse Show võidu võttis Gunnar Klettenberg hobusel Ulrike R.

Kui võrrelda põhiparkuuri tulemusi mulluse MK-etapiga, siis peame tõdema, et tänavune rada oli tunduvalt lihtsam. Kui starti asus 38 paari, siis ümberhüpetlele pääses tervelt 12, kelle hulgas neli eestlast. Rein Pillil ja Konstantinosel, kes meie omadest esimesena ümberhüpetele pääsesid, oli rohkelt õnne kahel takistusel, lisaks pidi Rein lõpuosas demonstreerima oma meisterlikkust suutes vältida kukkumist enne viimast takistust. Ümberhüpetele jõudsid lisaks Pillile veel Tiit Kivisild ja Calina, Gunnar Klettenberg ja Ulrike R ja positiivse üllatusena veel Siim Sinijärv ja Zidante P, kellele see oli esimene 160 cm kõrgune parkuur. Palju ei puudunud puhtast sooritusest ka Urmas Raagil ja Axelil, kel tuli maha viimane takistus.

Favoriitidest asus esimesena ümberhüpetele tugev leedukas Benas Gutkauskas hobusel Carolien vh Scheefkasteel. Gutkauskas läbis ümberhüpped tõenäoliselt minimaalse võimaliku trajektooriga tehes mitu väga riskantset hüpet, mis kõik õnnestusid. Tekkis tunne, et seda tulemust ei olegi võimalik ületada. Meie sõitjatest startis ümberhüpetel esimesena Rein Pill, kellel seekord õnne nagu põhiparkuuris ei olnud. Tõrge ning mahaajamine andsid 11 karistuspunkti. Kivisild ja Calina tegid hea sõidu, kuid maha tuli viimane takistus. Puhtalt ja piisavalt kiiresti tuli kogenud soomlane Mikael Forsten eakal Evli Nandelel saavutades lõpuks kolmanda koha.

Publiku pani aga rõkkama Gunnar Klettenberg, kellel esimesel päeval Ulrikesega just kõige paremini ei läinud. Täna oli uus päev ja kuigi läbiti Gutkauskasest veidi pikem teekond, oli lõpptulemus ajaliselt siiski kiirem ning mis peatähtis, vigadeta. Viimasena startinud Siim Sinijärv ja Zidante P sõitsid küll Klettenbergist veelgi kiireima aja, kuid kaks viga takistustel jätsid nad tagasihoidlikumale auhinnalisele kohale. Klettenberg ja Ulrike R võitsid!

Kivisild ja Calina saavutasid auhinnalise seitsmenda, Sinijärv ja Zidante kaheksanda ning Pill ja Konstantinos üheteistkümnenda koha. Selleks korraks Saku Suurhalli uudistega kõik. Tulemused leiate http://online.equipe.com/sv/competitions/5372 .