Gunnar Klettenberg kogus Lesznost MK-etapi viienda koha punktid

Laupäeval oli Lesznos üks võistluse tipphetki, kui viidi läbi meie liiga eelviimane MK-etapp, kus eestlaste parima tulemuse tegi Gunnar Klettenberg hobusega Ulrike R.

MK-etapi kuni 160 cm kõrguste takistustega raja läbisid vigadeta kuus võistluspaari, kellest kolm kuulusid meie liigasse. Lisaks MK punktidele Rolex Rankingu punkte andnud sõidu üldvõit läks šveitslasele Niklaus Rutschile, kes startis hobusel BB Casablanca. Liiga etapi võidupunktid kogus Ukrainat esindav ja neljandana lõpetanud Björn Nagel hobusel Quickdiamond, järgnevad nii punkti- kui üldkohad hõivasid tšehh Josef Kincl hobusel Cascar ja venelane Vladimir Tuganov hobusel Carvin.

Parima eestlasena lõpetas Gunnar Klettenberg hobusega Ulrike R nelja karistuspunktiga 13-l kohal, mis liiga arvestuses andis viienda koha eest 12 punkti. Klettenberg tõusis sellega esialgsetel mitteametlikel andmetel liiga liidriks Lesznos mitte osalenud leeduka Benas Gutkauskase ette. MK punktikohtadele jõudsid ka meie teised takistussõitjad, kes punktiarvestuses reastusid järjest: Andres Udeküll ja Ex Caliburi 10., Tiit Kivisild ja Calina 11. ning Rein Pill ja Virgin Express 12. Kõik kolm lõpetasid kaheksa karistuspunktiga.

Võistluspäeva põhisõidule eelnenud 135 cm kõrguste takistustega parkuuris jõudsid puhta sõiduga auhinnalistele kohtadele Rein Pill ja Carrera Z, kelle kohaks fikseeriti 11. ning Gunnar Klettenberg ja Winston, kes lõpetasid 16-l positsioonil.

Pühapäeval sõidetakse Lesznos kõrgustel 125 cm, 135 cm ja Grand Prix kõrgusel 150 cm. Tulemused ja otseülekanded on endiselt leitavad aadressilt http://www.swiatkoni.pl/news-display/3769.html .