Gunnar Klettenberg on jõudnud Rolex Rankingus esisaja piirile

Rahvusvaheline Ratsaspordi Liit (FEI) avaldas Rolex Rankingu edetabeli novembri lõpu seisuga. Meeldiv on tõdeda, et üle mitme aasta on Eesti takistussõitja jõudnud maailma esimesele sajale väga lähedale.

Värskes avaldatud edetabelis leiame Gunnar Klettenbergi kohalt number 108. Klettenberg on kogunud 835 punkti ning tänane 100-s austerlanna Julia Kayser jääb 110 punkti kaugusele. Punktisumma on küll arvestatav, kuid esisaja viimastel on käesoleval kuul ära langemas oluliselt rohkem punkte kui Klettenbergil ja paljudel rohkem, kui 100. Sellest tulenevalt ei ole edu korral Poznanis võimatu aasta lõpuks esimese saja hulka jõudmine.

Klettenbergist vaid kaks kohta ja viis punkti eespool asub leedukas Benas Gutkauskas. Meie lähinaabritest kuuluvad esisajasse venelased Vladimir Tuganov (62) ja Natalia Simonia (93) ning soomlanna Nina Fagerström (73). Kolm kohta kerkis edetabelis Tiit Kivisild, kes kogus väärtuslikud 45 punkti Liege CSI4* Grand Prix sõidust ning omab nüüd positsiooni 134. Teiste Eesti takistussõitjate kohad Rolexi tabelis on järgmised: Rein Pill 319., Urmas Raag 366., Ebbe-Liisa Sõnajalg 812., Andres Udeküll 948., Heiki Vatsel 996., Hanno Ellermann 1181., Kätlin Sehver 1641.

Rolex Rankingu värske edetabeli leiate aadressilt http://search.fei.org/Search_Centre/Ranking/Pages/Search.aspx?rankingCode=S_WR .