Gunnar Klettenberg võistles Valgevene Rahvuste Karikal

Möödunud nädalavahetusel osales takistussõitja Gunnar Klettenberg Valgevene pealinna Minski lähistel asuvas Ratomka ratsakeskuses toimunud Valgevene Rahvuste Karikal, mille raames toimus ka meie liiga uue hooaja esimene MK-etapp.

Klettenberg jõudis Ratomkal mitmetele auhinnalistele kohtadele, millest olulisimaks võime pidada laupäevase Rolexi Ranking punkte andnud 145 cm kõrguste takistustega sõidu teist kohta hobusega U-Too. Lisaks saavutas Klettenberg hobusega Toscana 7aastaste hobuste sõidus kolmanda ning viienda auhinnalise koha. Viiendale kohale jõudis meie takistussõitja ka U-Too´ga reedeses 135 cm kõrguste takistustega parkuuris.

Pühapäevases Grand Prix sõidus, kus takistuste kõrgus kuni 160 cm ning mis ühtlasi oli alanud hooaja esimeseks MK-etapiks, kogus Klettenberg Bingoga 12 karistuspunkti ja paremate hulka ei jõudnud. Ümberhüpetele pääases kolm võistluspaari, kelle hulgas lõpetas võidukalt mulluse Tallinn International Horse Show võitjapaar venelanna Anna Gromzina ja Pimlico.

Reedesel võistluspäeval läbi viidud Rahvuste Karika võitis Venemaa võistkond, kellele järgnesid Poola ning Leedu. Tulemuse said kirja ka lätlased, lõpetades viiendana, kohalik, Valgevene, kahjuks tulemust kirja ei saanud kahe võistleja välja langemise tõttu. Paraku tuleb mainida, et hobused Ratomkal head vormi ei näidanud ning Venemaa nelik lõpetas võitjana kogudes kahe vooru peale 57 karistuspunkti. Arvesse läheb kolme parema tulemus.