Gunnar Klettenberg võitis teise kohaga Riia MK-etapi, Neretnieks võitis GP “valel” hobusel

Riia MK-etapi sõit lõppes kodupubliku rõõmuks lätlaste hetke esinumbri Kristaps Neretnieksi võiduga hobusel Continue, kuid etapivõidu 20 punkti võttis teisena lõpetanud Gunnar Klettenberg hobusel L.B. Carnaval La Silla, kuna Neretnieks osales MK arvestuses teise hobusega.

Klettenberg ja Neretnieks, kes olid ainukesed 160 cm kõrguse MK raja puhtalt läbijad, startisid muide kahe esimesena. Neretnieks alustas küll kaheksaaastasel Caramsinil, kellega lõpetas nelja karistuspunktiga, mis hiljem andis GP paremusjärjestuses viienda koha. Teisena startinud Klettenberg ja L.B. Carnaval La Silla jäidki ainukeseks puhtaks kuni kõik MK hobused olid lõpetanud. Ümberhüpetele viis GP viimaste hulgas startinud Neretnieks hobusega Continue. Mõlema riigi esinumbrid ei eksinud ka ümberhüpetel, noorem Neretnieks suutis kiirusega Klettenbergi ületada ja sel moel pälvida Läti publiku suureks rõõmuks Grand Prix võidu. MK arvestust arvesse võttes oli Neretnieks, nagu väga sageli kipub juhtuma, valinud vale hobuse. Sellele vaatamata kogus ta oma kontole neljanda koha punktid, mis muide olid möödunud hooaja MK finaalis 21. koha saavutanud lätlasele selle hooaja esimesed.

Grand Prix lõpetas kolmanda kohaga teine Läti takistussõitja, Aleksander Šakurov, kes lõpetas hobusega Ladiesman kiireimini nelja karistuspunkti juures. Neljas koht leedukas Petrovasele hobusel Zuko S, viies nagu öeldud Neretnieksile Caramsinil. Seitsemnda kohaga lõpetas neli karistuspunkti kogunud ja seni MK-sarjas selle hooaja meie edukaim olnud Tiit Kivisild hobusel Cinnamon. Auhinnalisele kümnendale kohale sõitsid end kaheksa karistuspunktiga Paul Argus ja Uppercut.

Keskpäevase 135 cm ümberhüpetega sõidu võitis Stasys Jasas hobusel Grenoblis. Kuueteistkümne ümberhüppaja seas lõpetas teisena Margit Mägi hobusel Artas. Eestlastest osalesid ümberhüpetel veel Kertu Klettenberg ja Ulrike R ning Rein Pill ja Brownboy. Hommikuse noorhobuste sõidu võit läks sarnaselt keskpäevasele Leetu, mille saavutas kogenud noorhobuste ratsastaja Zydrunas Garbenis, kellest juttu ka meie hetkel aktuaalses Leedu ratsakeskuste ülevaateartiklis, hobusel Lumos. Eesti parimatena olid Urmas Raag ja Lord Conte seitsmendad.

Täna õhtupoolikul on Riias kavas veel rahvuslikul tasemel võistkonnasõit kõrgusel 140 cm, kus osalevad Eesti. Läti, Leedu, Valgevene ja Venemaa koondised. Riia võistluse tulemused aadressilt http://www.leflatvia.lv/web/?id=413522