Gunnar Klettenberg võttis Leipzigi raekojas vastu FEI erimedali

Kolmapäeval, 27. aprillil, sai Leipzigis alguse tänavune nelja ratsaspordiala MK finaal. Esmakordselt toimuvad üheaegselt finaalid nii takistus- ja koolisõidus kui ka rakendispordis ja voltižeerimises.

Avapäeva põhisündmuseks kujunes Leipzigi raekojas toimunud takistussõidu finaali esimese osavõistluse stardijärjekordade loosimine, kus Eesti sportlastest osalesid kvalifitseerunud Gunnar Klettenberg ja Tiit Kivisild. Meie väike vabariik sai suurima tähelepanu osaliseks asjaolul, et Klettenbergil täitus MK osavõistlustel osalemises saja võistluse piir. Sama tunnustuse osaliseks sai Klettenbergi kõrval kehtiv kanadalasest olümpiavõitja Eric Lamaze. Selle tunnustuseks anti sportlasele FEI (Rahvusvaheline Ratsaspordi Liit) takistussõidu komitee presidendi kohusetäitja Tom Maddeni poolt üle erimedal. Sama medali on pälvinud mullu Eesti takistussõidu koondise kapten Rein Pill.

Oma sõnul tegi Klettenberg esimese stardi MK sarjas 1997.a. Tallinnas toimunud etapil tollal väga noore Palladiumiga. Tõenäoliselt enim MK starte on sportlane sooritanud Novestaga, kellega kolmel korral võisteldud ka MK finaalides. Tänavu neljandat korda MK finaalis osalev Klettenberg saavutas teatavasti 2006.a. Kuala Lumpuris ajaloolise 12. koha. Lisaks jäävad Klettenbergi kontole osalemised Torinos ja Las Vegases toimunud finaalides.

Täna teevad meie sportlased MK finaalis esimesed stardid, millest kohal viibiv hobumaailm.ee annab operatiivset ülevaadet.