Gunnar Klettenbergile Uuemõisas kaksikvõit

Uuemõisa Karika teisel võistluspäeval saavutas Gunnar Klettenberg päeva kõrgemas 135 cm parkuuris kaksikvõidu.

Peaaegu oleks Klettenberg (RK Ruila Tall) võtnud lausa kolm esimest kohta, sest õnnestus tal kõikide oma hobustega rada puhtalt läbida. Siiski õnnestus Kristaps Neretnieksil hobusega For Fan valida lühem rada ning „pressida“ end kolmandale kohale. Klettenberg ja Lance S tegid aga ülikiire aja näidates head hetkevormi ja olles täna võitmatud. Teine koht tuli Bingoga ja neljas koht Quotega. Tiit Kivisild (RK Ruila Tall) ja Donna Paula saavutasid viienda koha. Kuues selles väärikas seltskonnas oli toreda üllatusena Ingrid Soomets (Vändra RSK) hobusel Cumberland. Seitsmendana tegi veel puhta sõidu Renek Rosenberg (RK Ruila Tall) hobusel Vinski TT.

Hoogsa muusika ja spiikrite vaimukate kommentaaride saatel peeti 120 cm kõrguste takistustega Speed and Music võistlusklass. Kiireimad olid siin Siim Sinijärv (ESHKS) ja Charming, kes suutsid lisaks kiirusele läbida raja ka puhtalt. Teisele kohale tuli võistluspaar sõbralikust naaberriigist Lätist: Krista Kliesmete (LAT) hobusel Chipendeil. Kolmandana lõpetas Paul Argus (Tondi RSK) hobusel Caesar.

Siim Sinijärv ja Charming. Foto: Külli Tedre

4- ja 5-aastaste hobuste võistlusklassis 100/110 cm osutus rada paljudele sportlastele suureks katsumuseks ja vaid kolmel võistlejal õnnestus vigu vältida. Võitjaks osutus Renek Rosenberg (RK Ruila Tall) hobusel Cassander, teisele kohale platseerusid Urmas Raag (Tartumaa RSK) ja Freedom ning kolmandaks tulid Tiit Kivisild (RK Ruila Tall) ja Contatour JP.

Renek Rosenberg ja Cassander. Foto: Külli Tedre

Homme on Uuemõisa Karika 2015 viimane võistluspäev,kus oodatuim on Grand Prix sõit kõrrgusel 140 cm. Eelmisel aastal võitis selle võistlusklassi Gunnar Klettenberg. Näis, kas tal õnnestub tiitlit kaitsta.

Võistlusest näeb otseülekannet Hobumaailm.ee vahendusel.