Haanjamaa rahvusvahelisel kestvusratsutamise võistlusel domineerisid Norra paarid

Laupäeval, 25. mail Haanjamaal Kurgjärvel peetud kestvusratsutamise Põhja- ja Baltimaade Meistrivõistlustel võitis kuldmedali Norrat esindanud Ellen Suhr hobusel Shah Nahim. Eestlaste parimaks tulemuseks jäi Kairit Kalbre ja Baltimori viies koht.

CEI** 120 km pikkusel rahvusvahelisel distantsil, mille raames peeti ühtlasi Põhja- ja Baltimaade Meistrivõistlused, võtsid norrakad kaksikvõidu, kui uhkes üksinduses saabus finišisse Ellen Suhr hobusel Shah Nahim, kellele järgnes alles 17,09 minutit hiljem Olaug Espeli Carstensen hobusel Farwa. Võitjal kulus 120 km läbimiseks aega 6 tundi, 23 minutit ja 30 sekundit. Paari keskmiseks kiiruseks oli 18,774 km/h, mis arvestades raja raskust ja libedust oli võrdlemisi kiire.

Kolmanda koha peale käis tihe duell, kui Suhrist pea 23 minutit hiljem saabusid finišisirgele rootslanna Maria Hagman-Eriksson hobusel Tanadik Bey ja norrakas Jan Gutubakken hobusel Her Ofir. Tihedas võitluses osutus sekundi võrra kiiremaks siiski Hagman-Eriksson, kellele läks ühtlasi Põhja- ja Baltimaade Meistrivõistluste pronksmedal.

Eestlasi tabas lõpus aga suur ebaõnn, kui viimasele ringile teisena läinud Kairit Kalbre ja Baltimor vaid paar kilomeetrit enne lõppu rajal libisesid ja kukkusid. Õnneks oli nii hobuse kui ka ratsanikuga kõik korras ning finišisse saabuti viiendana. Kaotus võitjale 33 minutit ja 32 sekundit. Meie paremuselt teine paar Egle Kalev ja Memphis jõudsid 11ndale kohale.

21st alustanud paarist lõpetas võistluse 16. Meeskondlikus arvestuses võidutses Norra, teisele kohale jõudis Rootsi ning eestlaste tulemuseks jäi kolmas koht. Nii soomlastel kui taanlastel oli sedapuhku välja pakkuda vaid üksikvõistlejaid.

Juunioride ja noorte ratsanike arvestuses samuti 120 km pikkusel rahvusvahelisel distantsil tuli võitjaks Venemaad esindanud Ivan Vorozhtsov hobusel Koda keskmise kiirusega 17,66 km/h. Talle järgnes Merilin Kalbre Eestist hobusel Filly-Bella. Selle arvestuse kolmas võistleja oli pärit Poolast, kuid võistlust temal lõpetada ei õnnestunud.

CEI* 80 km pikkusel distantsil osutus parimaks eestlane Joosep Tikk hobusel Paragon, rada läbiti 4 tunni 48 minuti ja 11 sekundiga, keskmiseks kiiruseks 16,656 km/h. Kuuest paarist lõpetas neli. Sama pikal distantsil mõõtu võtnud kaheksast juuniorist/noorest ratsanikust aga läbisid võistluse kõik ning parima aja sai kirja Norra esindaja Rita Eiesland Holen hobusel Ka Piaget Virkku. Parima eestlasena oli Helina Kalev Suzukil kolmas.

Lisaks peeti võistluse raames ka 80 km pikkune rahvuslik avatud klass, mille võitis kuue paari seas Nea Mickelsson hobusel Azartas.

Kogu võistluspäev peeti tihedas udus ning pidevas kerges vihmasajus, mis tegi rajad kohati väga libedaks, mudaseks ja pehmeks. Värskele meistrile Ellen Suhrile oli see esimene suurem tiitel, samas kui teise ja kolmanda koha omanikud on karjääri jooksul juba korralikku võidurõõmu maitsnud. Muide, 2011ndal aastal võitis Kurgjärve rahvusvahelise 120 km pikkuse distantsi just Maria Hagman-Eriksson, mullu aga Olaug Espeli Carstensen, mõlemad saavutasid võidu tookord teistel hobustel ning samuti ei peetud siis ka Põhja- ja Baltimaade Meistrivõistluseid, mis toimuvad Eestis esimest korda.