Hageni CDI4* pakkus põnevaid etteasteid, stardis oli ka Grete Barake

Lõppeval nädalal toimus Saksamaal Hagenis traditsiooniline kevadine CDI4*, millest võtsid osa ka Grete Barake ja O.Hot Chocolate, saavutades GP’s tulemuseks 64.766%. Võistluse suurimateks staarideks kujunesid Rath ja Totilas, Dujardin ja Valegro ning Bechtolsheimer ja Mistral Hojris.

Grete positsiooniks Grand Prix testi protokollis jäi 25. koht 29 võistleja hulgas. Kohtunikud olid nende sõitu hinnanud vägagi üksmeelselt. Eesti paari sooritust saate vaadata siit: http://www.youtube.com/watch?v=K8yLThABPvw&feature=share

GP võitsid sügisega võrreldes tunduvalt paranenud koostööd demonstreerinud Matthias Alexander Rath ja 12aastane iludus Totilas, kelle skooriks kujunes korralik 83.809%. 8 kuud võistlustest pausi pidanud paar tegi tugeva avavõistluse ning rõõmustas publikut vägagi, ehkki vastuolulised pildid soojendusest, kus Totilas on tugevalt vertikaali taga, varjutavad kindlasti nende säravat comeback’i. Nende esitust saate vaadata siin: http://www.youtube.com/watch?v=XujVcUBdK2k&feature=related

Vägagi lähedale pääses võitjatele britt Laura Bechtolsheimer oma kogenud, juba 17aastasel Mistral Hojrisel, kogudes hindeks 82.745% ning pakkudes seega sakslasele tugevat konkurentsi. Kolmanda koha punktid pälvis Kristina Sprehe (GER) hobusel Desperados. Vabakavasse pääses edasi 15 paari.

GP Specialis sündis uus maailmarekord

Tänase päeva suurimaks staariks kujunes vististi Charlotte Dujardin, kes võimekal Valegrol võitis ülivõimsalt GP Speciali. Tulemus 88.022% on ühtlasi GP Speciali uus maailmarekord. Eelmise rekordi – 86,46% – omanikeks olid Edward Gal ja Totilas, kes saavutasid selle tulemuse 2010. aasta Aacheni CDIO-l.

Charlotte Dujardin (GBR) ja Valegro. Foto: Peter Nixon / FEI

Rath hingas kergendatult

Kür eilsesse esikolmikusse muudatusi ei toonud. Rath ja Totilas skoorisid uue vabakava eest esikoha väärilise tulemuse 88.025%. Rath hingas muidugi pärast võistlust kergendatult, kuna hooaja edukas algus oli talle enesekindluse saavutamiseks äärmiselt vajalik. Pressikonverentsil lausus ta, et hobune on juba kodustes treeningutes näidanud väga head vormi ning nende koostöö on hakanud laabuma. "Me küll ikka veel õpime teineteist põhjalikult tundma, kuid olen hetkel Olümpiamängude suhtes positiivselt meelestatud," kommenteeris sportlane eurodressage.com andmeil.

Vabakava teine koht läks võimsa skooriga 87.600% Bechtolsheimerile ja Mistralile, kes samuti lähevad OM-ile vastu vägagi enesekindlalt. "Pole palju hobuseid, kes regulaarselt skoorivad üle 80% nagu Mistral, lisaks ta annab endast alati areenil 100 protsenti, seega ma olen veendunud, et oleme õigele vormile väga lähedal," lausus Bechtolsheimer. Küri kolmas koht läks Saksamaale Kristina Sprehele ja Desperadosele (83.775%).

Ürituse raames peeti ka nelja tärni takistussõit

Võistluse raames peeti ka CSI4* takistussõiduvõistlus, mille suure ringi GP peavõit läks sakslannale Katrin Eckermannile hobusel Carlson. 48st alustanust läbisid kaks vooru puhtalt 5 võistluspaari. Teine koht läks Prantsusmaale Simon Delestrele, kes võistles hobusel Napoli Du Ry, kolmanda koha omanikuks sai mehhiklane Nicolas Pizarro hobusel Crossing Jordan.

Võistluse koduleht: www.horses-and-dreams.de