Hagenis katsetati uudset auhinnatseremoonia formaati

Frederic Wandres & Bluetooth OLD (c) Horses&Dreams/Stefan Lafrentz

Hagenis toimunud koolisõiduvõistlusel CDI-l Horses & Dreams meets Portugal katsetati uut auhinnatseremoonia formaati.

Uus kontseptsioon nägi ette, et pärast võistlusklassi tulevad auhinnalistele kohtadele saanud hobused individuaalselt auringile. Seejärel tulid kolm paremat ratsanikku jala staadionile, mängiti hümni, anti üle auhinnad ja lilled ning tehti pilti.

Saksamaa koolisõitja Frederic Wandres toetas muudatust kahe käega: “Aitäh Ulli Kasselmannile, kes selle idee koos Monica Theodorescuga välja töötas. Proovisime seda Hagenis ja ma loodan, et paljud võistlused võtavad idee üle. See on õige samm õiges suunas.”

Briti koolisõidulegend Carl Hester oli samuti positiivselt meelestatud. „Minu vaatenurgast on see tee edasi. See on kindlasti parem hobustele ja nende heaolule. Hobused toome ikka sisse, et publik saaks neid auringil näha ja hea, et seda ära ei võetud,” märgib ta. “Oleme korraldusega väga rahul, see tundub palju rahulikum.”

Tegu ei ole esimese korraga, kui kõne alla tuleb küsimus auhinnatseremooniast ja hobuste heaolust. Väljaanne The Horse Network intervjueeris 2022. aastal hobuste käitumise spetsialisti Renate Larssenit. Tema sõnul on hobused võistlustel juba kõrge stressiga keskkonnas, kus on vali müra, muusika. “Pole haruldane, et hobused reageerivad auhinnatseremooniatele väga tugevalt,” ütles Larssen. Ta  viitab aruteludele, mis tõstatavad küsimuse sellest, kas hobustega peaks üldse auhinnatseremoonial esinema, sest tegu on võistlustelt väga erineva keskkonnaga. “Oluline on märkida, et hobuste reaktsioonid ei ole vabatahtlikud. Hobused ei otsusta reageerida hirmuäravata käitumisega. Nad lihtsalt reageerivad vastavalt oma füsioloogilisele ja emotsionaalsele seisundile,” selgitas Larssen.