Hanno Ellermann ja Eldorado vd Zeshoek Tn laupäeval Poznani suures sõidus kolmandad

Laupäeval tuli Poznanist Eestile selle nädalavahetuse seni kaalukaim tulemus, kui Hanno Ellermann ja Eldorado van de Zeshoek Tn saavutasid Longines Ranking punktidele peetud suure ringi kiirusparkuuris kolmanda koha. Sõidu võitsid Petronella Andersson ja Quenndal de Lojou Rootsist.

Laupäevase võistluspäeva lõpeas Poznanis Tabel C põhimõttel peetud 145 cm kõrguste takistustega sõit (Speed & Music), mis auhinnafondi arvestades andis punkte maailma edetabelisse. Väga hea soorituse tegid Hanno Ellermann ja Eldorado, kelle välja sõidetud aeg andis paremusjärjestuses kolmanda koha. Võit läks Rootsi ja sellega said hakkama Petronella Andersson ning Quenndal de Lojou. Teisel kohal lõpetas mitmel suurel tiitlivõistluses Saksamaa koondise koosseisus medalitele jõudnud Philipp Weishaupt hobusega Souvenir 29. Eestlastest osales eilses põhisõidus veel Kertu Klettenberg hobusega Toscana, kuid ebaõnnestus kuue mahaajamisega.

Keskmise ringi sõit peeti laupäeval ümberhüpetele kõrgusel 140 cm. Meie sportlastest läbisid põhiraja puhtalt Tiit ivisild ja Corsica ning Gunnar Klettenberg ja Bettebalia. Paraku ümberhüpetel vigu vältida ei õnnestunud ja nii lõpetas Kivisild 14. ning Klettenberg 16. kohal. Alavõidu saavutas sakslane Felix Hassmann hobusega Cayles, kolmas oli Rootsi koondislane, Ludger Beerbaumi tallis töötav ja treeniv, Henrik von Eckermann hobusega Cassini`s Angel. Meile tuntumatest sportlastest jõudis kuuendale auhinnalisele kohale leedukas Andrius Petrovas hobusega Domien.

Noorte hobuste finaalis hüppasid kuueaastased hobused kõrgusel 130 cm, seitsmeaastased 135 cm. Kahefaasilises sõidus võttis oma päeva teise võidu sakslane Felix Hassmann, seda seitsmeaastasel märal County 3 (Cassini II). Eesti parimana saavutas Gunnar Klettenberg seitsmeaastasel ruunal Traffic (Terror) kaheksanda auhinnalise koha.

Tänaseks põhisõiduks on liiga viimane MK-parkuur. Tulemused ja ülekanded leiate aadressilt http://www.swiatkoni.pl/news/8914,csi-cavaliada-live.html