Hanno Ellermann ja Freedom noppisid järjekordse võidu

Hanno Ellermann ja Freedom. Foto: Jaana Luha

Pühapäeval, 17. juunil said takistussõitjad nautida imeilusat ilma Kilgi Talli Takistussõidu nimelisel võistlusel, kus viidi läbi ka Tartumaa Meistrid karikasarja IV etapp. Kavas oli viis erinevat parkuuri kõrgustel 70-130 cm ja päeva jooksul tehti 145 starti. Põhisõidu parimad olid Hanno Ellermann ja Freedom.

Põhisõiduks oli ümberhüpetega parkuur kõrgusel 130 cm, kus osales üheksa paari. Põhiparkuuri läbis vigadeta neist kaks. Võidu noppisid ka ümberhüpped puhtalt läbinud Hanno Ellermann (ESHKS) ja Freedom. Teise koha said Stefani Sabrodin (Tartu Kalevi RK) ja Zitaco M, kes kogusid ümberhüpetel 4kp. Kolmanda koha sai põhiparkuuris 4kp kogunud paar – Kristi Luha (ESHKS) ja Carlson.

120 cm kahefaasilise parkuuri mõlemad faasid läbis puhtalt kuueteistkümnest paarist kolm. Edukaim oli jällegi Hanno Ellermann (ESHKS), seekord hobusega Hudson Hornet, teisele kohale sõitsid end Helina Kalev (Liivimaa RK) ja Putter Atacama. Kolmanda koha sai Inge Parv (Liivimaa RK) hobusega Tango.

Kolmekümne ühe osalejaga 110 cm parkuuri võidu noppis Urmas Raag (Tartumaa RSK) hobusega Venganza.

Urmas Raag ja Venganza. Foto: Merje Paalandi

Päeva kõige suurema osalejate arvuga parkuuriks kujunes 90/100 cm händikäp. End proovile panemas oli lausa 54 paari. Puhta sõiduga lõpetas neist kolmteist. Parkuuri võitis Sigrid Lain (Liivimaa RK) hobusega Olivia S, kusjuures startis paar kõrgusel 100 cm.

Sigrid Lain ja Olivia S autasustamisel. Foto: Merje Paalandi

Päeva kõige madalamas parkuuris kõrgusel 60-70 cm osales kolmekümmend viis paari. Puhtalt läbis raja 15 sportlast. Ligi 8 sekundilise eduga võitis Kristin Juurik (Tartu RK) hobusega Hermela.

Kristin Juurik ja Hermela. Foto: Merje Paalandi