Hanno Ellermann ja Zacharov alustasid Celje MK-etappi teise kohaga suures ringis

Täna algas Sloveenias Celjes Kesk-Euroopa lõunaliiga eelviimane etapp takistussõidus, kus osaleb ka kolm Eesti takistussõitjat. Avapäeva parima tulemuse saavutas eestlastest Hanno Ellermann, kes hobusega Zacharov saavutas suurimas sõidus kõrge teise koha.

Celja avapäeva põhisõidu takistuste kõrguseks oli 140 cm ning ala peeti puhtusele ja kiirusele. Muljetavaldav oli osavõtjate arv – 103 paari – mistõttu tuli sõit vastavalt FEI reeglitele jagada kaheks. Tihedas konkurentsis jõudsid 96-na startinud Ellermann ja Zacharov oma grupis kõrgele teisele kohale. Samas grupi võitis leedukas Andrius Petrovas hobusel Cornetta, kes oli eelnevalt hobusega Ricco Dono võitnud 130 cm kõrguse parkuuri.

Ellermann esines edukalt ka hobusega Eldorado, kellega lõpetas Zacharoviga samas grupis viiendal kohal. Kertu Klettenberg ja Ulrike R jõudsid samuti auhinnalisele kohale, saavutades Ellermanniga samas grupis puhta sõiduga üheksandal koha. Gunnar Klettenberg sattus kahe hobusega esimesse gruppi, mille võitis sakslane Andreas Brenner hobusega Cronos 17. Gunnari tulemus hobusega Lance S oli neli, hobusega Replique D Honvault viis karistuspunkti.

Noorte hobuste sõidus lõpetas Gunnar Klettenberg nelja karistuspunktiga nii hobusega Traffic kui ka Bettebalia, Kertu Klettenberg ja Cuba Libre kogusid viis karistuspunkti. Gunnar osales lisaks veel 130 cm sõidus hobusega L.B. Carnaval La Silla, kogudes kaks karistuspunkti ületatud normiaja eest, mis annab põhjust oletada, et tegemist oli treening- ehk ettevalmistava sõiduga.

Celje võistluse tulemused leiate aadressilt http://www.fei2013.konji-celje.si/index.php?lang=en&option=first_page , kerides lehte veidi all ning klikkides reale Start lists and results.