Hanno Ellermann kogus Celje MK-etapilt kolmanda, Gunnar Klettenberg kuuenda koha punktid

Täna keskpäeval viidi Sloveenias Celjes läbi Kesk-Euroopa liiga lõunaregiooni eelviimane MK-etapp, millelt kogus kolmanda koha punktid Hanno Ellermann ja kuuenda koha punktid Gunnar Klettenberg. Nii esikoha punktid kui Grand Prix võidu noppis Tšehhi esinumber Ales Opatrny hobusel Caramouche.

Gunnar Klettenberg hobusel L.B. Carnaval La Silla ja Hanno Ellermann hobusel Zacharov lõpetasid mõlemad nelja karistuspunktiga, saades vastavalt 15. ja 10. koha. Kuna aga Celjes osales hulgaliselt Lääne-Euroopa takistussõitjaid, kuulusid Ellermannile kolmanda ja Klettenbergile kuuenda koha MK punktid. Ümberhüpetel osales kaks Kesk-Euroopa liiga sportlast ning neli Lääne-Euroopa sportlast.

Ümberhüpetel tegi kiireima ning puhta sõidu tänavu mitmeid kordi meie veergudelegi jõudnud Tšehhi hetke esinumber Ales Opatrny, kes osales seekord hobusega Caramouche. Kolmandal kohal lõpetas Horvaatia takistussõitja Andrija Hrgovic hobusel Esprit de Vie, kellele kuuluvad Celje etapi teise koha punktid.

Liiga arvestuses tõusis pärast Celje etappi kolmandale kohale Opatrny, kes kogunud 52 punkti. Liidrina jätkab sel nädalavahetusel Global Champions Touri finaalis osalenud Vladimir Beletsky 77 punktiga, teisel positsioonil jätkab 54 punktiga Natalia Simonia. Ellermann tõusis kogutud 15 punktiga seitsmendaks, temast kaks punkti rohkem (47) on kuuendat positsiooni hoidval Tiit Kivisildil. Kesk-Euroopa liigas saab punkte koguda veel tuleval nädalal Budapestis ja ületuleval nädalal Poznanis toimuvatel etappidel. Mõlemad etapid on oma regiooni viimasteks. Kesk-Euroopa liiga suurde finaali, mis toimub traditsiooniliselt märtsikuises Varssavis, võetakse kaasa viie parima etapi tulemused. Hobumaailmal on infot, et Poznani etapil osalevad nii Gunnar Klettenberg, Tiit Kivisild kui ka Hanno Ellermann. Jääme lootma, et kõik meie sportlased koguvad Poolamaal punktilisa.

Celjes on uudise toimetamise hetkeks toimumata veel Hõbetuuri finaalid, tulemused leiate aadressilt http://www.fei2013.konji-celje.si/index.php?lang=en .