Hanno Ellermann parim Riia CSI2* põhisõidus

Hanno Ellermann ja Freedom autasustamisel. Foto: Ilze

Eelmisel nädalavahetusel, 26.-28. juulini võistlesid meie takistussõitjad Riias CSI2* võistlustel, kus väga kõrgeid kuumakraade trotsides saavutati mitmeid väga häid kohti.

REEDE

Esimene võistluspäev algas kahefaasilise parkuuriga kõrgusel 120 cm. Selles sõidus oli meie omadest parim Kertu Klettenberg hobused D.Lady, kes lõpetasid parkuuri kolmandana. Sama sõidu lõpetasid kuuendal auhinnalisel kohal Maarja Martinson hobusel Farino, kümnendal Stella Brett Mesila hobusel Nonsens K ning 12. kohal Paul Argus hobusel Jay-Z Bee.

Päev jätkus noortele hobustele mõeldud sõiduga, kus tõkked kõrgusel 120/125 cm. Sealt noppisid eestlased väga palju auhinnalisi kohti: kolmandana lõpetasid Siim Sinijärv ja Eddy, neljandana Urmas Raag ja Ventisette, seitsmendana Susan Kaleta ja Hudson Hornet, kaheksandana Setafani Sabrodin ja Picanto, kümnendana Susan Kaleta ja Herrera ning 13. Margareth Eikner hobusel Bingo des Sequoias Z.

LAUPÄEV

Ka teine võistluspäev algas avatud klassile mõeldud parkuuriga kõrgusel 120 cm, seekord toimus sõit puhtusele ja kiirusele. Selle sõidu parim eestlane oli Berit Lehtsaar hobusel Solei Solei, kes lõpetasid kolmandal kohal. Marlene Makarov hobusel Glamour Girl lõpetas üheksandal auhinnalisel kohal.

Noortele hobustele mõeldud 120/125 cm kiirus-puhtus parkuuris tuli teisele kohale Susan Kaleta hobusel Hudson Hornet. Auhinnalisi kohti oli veelgi: Stefani Sabrodin ja Picanto lõpetasid seitsmendana, Urmas Raag ja Ventisette kaheksandana, Susan Kaleta ja Herrera üheksandana, Kärol Järviste ja Hup üheteistkümnendana ning Andres Zirk ja Vermont kolmeteistkümnendana.

Urmas Raag ja Ventisette autasustamisel.
Foto: Satu Sjörgen.

Avatud klassile mõeldud jokkeriga sõidus kõrgusel 130 cm saavutasid meie omad laupäeval kõige rohkem auhinnalisi kohti. Meile kuulusid kohad 2-5 ja 8-10. Teisena lõpetasid Paul Argus ja Ping Pong V, kolmandana Gunnar Klettenberg ja B Captain Norman, neljandana Tiit Kivisild ja Don Kide, viiendana Rein Pill ja White Dream, kaheksandana Berit Lehtsaar ja C Qastania, üheksandana Paul Argus ja Jay-Z Bee ning kümnendana Andres Zirk ja Jackson.

Kui reedel ei saavutanud meie omad päeva põhiparkuuris ühtki auhinnalist kohta, siis laupäeval parandati end tugevalt. Päeva kõrgeim parkuur oli kahefaasiline, kus tõkked seatud kõrgusele 140 cm. Eestlastest parim oli Gunnar Klettenberg hobusel Traffic, kes lõpetasid sõidu kolmandana. Neile järgnesid neljandana Hanno Ellermann ja Donna Paola. Viiendaks sõitis end taas Gunnar, sel korral hobusel Queensland. 9. auhinnalisele kohale tuli Berit Lehtsaar hobusel C Qastania ning 13. kohale Urmas Raag ja Carlos.

Gunnar Klettenberg ja Queensland.
Foto: Elena Zobova

PÜHAPÄEV

Viimane võistluspäev algas avatud klassi sõiduga, mis peeti ümberhüpetele kõrgusel 125 cm. Ka siin võtsid meie omad väga mitmeid auhinnalisi kohti. Teisena lõpetas Berit Lehtsaar hobusel Solei Solei, kelle aeg oli vaid mõned sajandikud aeglasem võitja lätlanna Kristine Egle omast. Beritile järgnes kolmandana Andres Zirk hobusel Jackson ning neljandak sõitis end taas Berit Lehtsaar hobusel C Qastania. Auhinnalise koha said ka Marlene Makarov ja Glamour Girl, kes lõpetasid seitsmendana, Maarja Martinson ja Farino, kes tulid üheksandaks ning Stella Brett Mesila ja Nonsens K, kes said üheteistkümnenda auhinnalise koha.

Berit Lehtsaar.
Foto: Equine Portraiture.

Ka noortele hobustele mõeldud ümberhüpetega sõidus kõrgusel 125/130 hoidsid eestlased lippu kõrgel. Võitja Kristaps Neretnieksi järel tulid teiseks Stefani Sabrodin ja Picanto, kes on viimasel ajal väga ilusaid sõite teinud. Stefanile järgnesid kolmandana Andres Zirk ja Vermont. Auhinnalisi kohti tuli aga veelgi: kuuendana lõpetasid Susan Kaleta ja Hudson Hornet, seitsmendana Urmas Raag ja Ventisette ning üheksandana taas Susan Kaleta hobusel Herrera.

Stefani Sabrodin ja Picanto.
Foto: Celin Lannusalu.

Ümberhüpetele peetud 135 cm kõrguse parkuuri lõpetasid kolmandana Hanno Ellermann ja Jacoba Stud Fumosa. Samas sõidus tulid viiendaks Tiit Kivisild ja Don Kide ning kuuendaks Paul Argus ja Jay-Z Bee. Auhinnalise 11. koha said ka Berit Lehtsaar ja Solei Solei.

Võistluse lõpetas GP kõrgusel 140-160 cm. Põhisõidust võttis osa 28 võistluspaari, neist 10 eestlast. Ümberhüpetele pääses neli sportlast, kellest kolm sõitsid ka need vigadeta. Sõidu võitis lätlane Kristaps Neretnieks hobusel Moon Ray.

GP võitjad Kristaps Neretnieks ja Moon Ray.
Foto: Ilze Kuišele.

Meie omadest oli parim Hanno Ellermann hobusel Freedom, kes said põhiparkuuris ühe karistuspunkti ületatud normiaja eest ning lõpetasid viiendal auhinnalisel kohal. Seitsmendaks tulid Paul Argus ja Renessin, kes tegid põhiparkuuris ühe vea. Üheksandana lõpetas Hanno Ellermann hobusel Donna Paola ja üheteistkümnendana Urmas Raag ja Carlos.