Hanno Ellermannile Olomouci MK-etapilt kuuenda koha punktid, tulemuseks liiga liidrikoha jagamine

Hanno Ellermann ja Eldorado vd Zeshoek startisid möödunud pühapäeval Tšehhimaal Olomoucis peetud Kesk-Euroopa liiga põhjaregiooni esimesel MK-etapil, millelt kogusid 12. auhinnalise koha eest liiga kuuenda koha punktid ning asusid koos tšehhitar Zuzana Zelinkovaga liigat juhtima.

Olomouci kuni 160 cm kõrguste takistustega Grand Prix ümberhüpetele pääses vaid kolm võistluspaari, kelle hulgas kaks Saksamaa ja üks Itaalia sportlane. Võit läks Itaaliasse Federico Ciriesile hobusega Calida 46. Ellermann ja Eldorado lõpetasid nelja karistuspunktiga ning ajaline resultaat andis 12. auhinnalise koha. Kuna Lääne-Euroopa sportlased Kesk-Euroopa liiga MK-punkte kinni ei hoia, kujunes liiga arvestuses paremusjärjestus järjekordselt teistsuguseks. Kuuenda koha saavutanud poolakas Krzysztof Okla hobusega Um Diabo viis endaga kaasa 20 võidupunkti, Ellermannile kuulus kuuenda koha eest 11 punkti. Kuna Hanno oli eelnevalt lõunaregiooni etapilt Sloveenia Celjest kogunud 9 punkti, on täna tema punktisummaks 30, mis sama palju, kui tšehhitaril Zuzana Zelinkoval.

Meie ja Tšehhi takistussõitja jagavad pärast Olomouci etappi liidrikohta, kuid arvestagem siiski sellega, et MK-sari on alles väga noor. Järgmine meie liiga etapp toimub eeloleval nädalavahetusel Moskva lähistel Otrada ratsakeskuses, seejärel juuli esimesel nädalavahetusel Peterburis, juuli kolmandal nädalal Slovakkias Pezinokis ning viimasel nädalavahetusel Riias. Augusti teisel nädalavahetusel peavad oma teise etapi slovakid Bratislavas, kolmandal nädalal leedukad esimese Vazgaikiemises. Seejärel siirdutakse juba sisetingimustesse ning peetakse etapid oktoobris Tallinnas, Šiauliais, novembris Lesznos ja detsembris Poznanis. Sportlastel on võimalik punkte koguda ka lõunaregiooni etappidelt.

Olomouci võistluse tulemused leiate aadressilt http://www.csi-olomouc.cz/cs/index.php?pg=startkyavysledky