Hans Peter Minderhoud alustas Rootsi MK etapil võidukalt

Täna tegid Sweden International Horse Show’l oma esimese etteaste need koolisõitjad, kes võistlevad lääne liiga järjekordse MK etapi raames. Pikalt juhtinud Adeline Cornelisseni (NED) ja Jerich Parzival N.O.P. tulemuse sõitsid napilt üle kaasmaalased Hans Peter Minderhoud ja Glock's Flirt. Kodupubliku kindlad lemmikud Patrik Kittel ja Watermill Scandic hõivasid kolmanda koha.

Veel paar aastat tagasi maailma koolisõidu esinumbriteks olnud Cornelissen ja Parzival pole viimasel ajal palju võistelnud. Juunis Rotterdami CDI3* võistlusel enda kohta kehva GP (74.420 %) sõitnud ja Madalmaade koondisest välja heidetud paar näitas Stockholmis tavapäraselt tugevat piaffeed-passaaži ning sõitis sujuva stabiilse kava. 76.720% oli kindlasti suvega võrreldes edasiminek ning Hollandi paar läkski oodatult võistlust juhtima. Ehkki tervelt 16 võistlejat oli veel ees, polnud selle tulemuse ohustajaid liiga palju.

Adeline Cornelisseni (NED) ja Jerich Parzival N.O.P.. Foto: Külli Tedre

Kahtlemata üheks neist oli aga tagantpoolt kolmandana startinud kodupubliku lemmik Patrik Kittel oma legendaarsel Watermill Scandicul, kellega vahest parimaks tulemuseks saab lugeda 2011. aastal Rotterdami Euroopa Meistrivõistlustel saavutatud pronksmedalit. Tegemist on väga tugeva paariga, kes enamasti sõidab rütmikalt, sujuvalt ja veatult. Nii ka täna, mil 76.180 % täitis saali päeva suurima aplausiga. Võib küll öelda, et Kitteli sooritus oli igati nauditav ning Scandicu üleminekud märkimisväärselt pehmed ja kerged. Ehkki paar aastat tagasi oli ratsanik tõmmatud rollkuri ja sinise keele skandaalidesse (http://www.eurodressage.com/equestrian/2010/01/27/patrik-kittel-exonerated-fei-blue-tongue-scandal) , ei paista küll mitte kuskilt välja karm käsi ega julm sõidustiil. Kittel on vaatamata kuulujuttudele kodupubliku kangelane ning lähemad vaatlused ei anna alust ka midagi vastupidist arvata.

Patrik Kittel ja Watermill Scandic. Foto: Külli Tedre

Viimasena oli sõna Cornelisseni suurimal eeldatavalt konkurendil Hans Peter Minderhoudil, kes võistleb siin hobusel Glock's Flirt. Paar liikus pikalt 78% kursil, kaotas pisut viimasel piaffeel, ning teenis lõpuks hindeks täpselt 77%, mis andis viiest kohtunikust kolme arvates esimese koha.

Hans Peter Minderhoud ja Glock's Flirt. Foto: Külli Tedre

Cornelisseni ja Parzivali hinded kõikusid aga enam. E kohtunik Isabelle Judet (FRA) andis neile neljandat kohta väärt punktid (72.800 %), samas kui peakohtunik Susanne Baarup (DEN) pidas neid kindlaks võitjaks (80.300%).

Dina Ellermann ja Landy’s Akvarel startisid täna üheksandatena. Testi esimene pool oli igati kena ja stabiilne, hinded jäid põhiliselt 6,5-7 vahele. Tavapäraselt kaotati punkte sammuga, mis pole loomupäraselt Akvareli tugevaim külg. Viimasel ajal komistuskiviks olnud jalavahetuste seeriad paraku ebaõnnestusid täna mõlemad ning see läks kalliks maksma, kuivõrd ühe-tagant seeria on koefitsendiga hinne ning just see harjutus täna kuidagi ei sujunud, sisse tuli mitu viga. Esile võib tõsta viimast keskliini, mis oli tugev ja teenis häid hindeid. Tulemusega 61.880% platseeruti 19ndaks.

Dina Ellermann ja Landy’s Akvarel. Foto: Külli Tedre

Dina ise sõnas, et oleks pidanud Akvareli rohkem julgustama ja edasi viima: „Ta on selline hobune, kes vajab pidevalt ratsaniku täielikku toetust. Oleme jõudnud staadiumi, kus ma võiksin ja peaksin rohkem hakkama riske võtma, et ta ei jääks ise kahtlema. Siiani olen sõitnud pigem pehmemalt, kuna ta oli varemalt väga tundlik igasugustele uutele olukordadele ja keskkondadele. On hea tõdeda, et tegelikult on ta hakanud sellise äreva atmosfääriga harjuma ning iga võistlus on meid omamoodi õpetanud ja edasi viinud. Kui suudaksime vaid vigu vältida, võiksime ka sellises konkurentsis vabakavasse pääseda.“

Võistlusel osalesid lisaks esikolmikule veel sellised staarid nagu Fabienne Lütkemeier (GER) ja Tinne Vilhelmson Silfvén (SWE). Tallinnas MK etapi võitnud Inna Logutenkova teenis Don Gregoriusel enda jaoks pettumustvalmistava 15. koha tulemusega 66.560 %. Kokku osales 20 paari, kellest 15 esitlevad homme vabakava.

Jälgi võistluse tulemusi online: http://online.equipe.com/sv/competitions/15078